pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Katechizm. Klasa 1. LO. Szukam wolności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 804 s.
Wymiar: 202x265 mm
EAN: 9788380652774
ISBN: 978-83-8065-277-4
Data: 2020-07-13
42.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Młodzi ludzie rozpoczynający naukę w szkole ponadpodstawowej są już bardzo wrażliwi. Wiedzą, że najbliższe lata będą dla nich nie tylko czasem edukacji, lecz także przygotowaniem do dorosłego życia. Pytają: Kim jestem? Dlaczego jestem? Komu i w co wierzę? Rośnie ich poczucie własnej wolności i niezależności. Chcą sami wybierać, decydować.
Pomoże im w tym tematyka katechez zawartych w niniejszym podręczniku. Zainspiruje ona do refleksji nad własnymi wyborami. Wesprze w budowaniu mądrych i przemyślanych argumentów w dyskusjach o wierze, o kwestiach moralnych, społecznych, codziennych. Pozwoli ukształtować dojrzałe pojęcie wolności. Zachęci uczniów do aktywnego poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z wiarą, będzie towarzyszyć w uzgadnianiu jej z nauką. Przedstawi świadectwa wiary innych ludzi, które są mocnym argumentem obecności Boga w świecie. Pokaże prawdziwie chrześcijański styl życia, który nie jest jedynie zbiorem nawyków, przyzwyczajeń i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Szata graficzna nowoczesna i przejrzysta to kolejny atut niniejszego podręcznika. Uczniowie będą się po nim swobodnie poruszać, łatwością odnajdując poszczególne elementy katechezy oraz konkretne informacje. Oprócz głównych treści znajdą tu również kody QR, które poprowadzą ich do dodatkowych ciekawostek, cytatów biblijnych i żartobliwych memów powiązanych tematycznie z katechezą.
Na końcu każdego działu dodaliśmy strony na notatki, tak by podręcznik ten mógł służyć uczniom również jako zeszyt do religii.

Podręcznik „Katechizm. Klasa 1. LO. Szukam wolności” - oprawa miękka - Wydawca: Świętego Wojciecha. Cena 42.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.