pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Język Polski. Klasa 1. Szkoła podstawowa. Wielka Przygoda. Podręcznik cz. 3

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nowa Era
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 205x275 mm
EAN: 9788326739040
ISBN: 978-83-2673-904-0
Data: 2020-07-22
23.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik do klasy 1 część 3 z serii Wielka Przygoda zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka.

Podręcznik:
Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności.

Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.

Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.

Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.

Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.

Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach W świecie przyrody,
W laboratorium, Świat jest ciekawy!
Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.

Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.

Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.

Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.

Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.

Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w mówiące liczby.

Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

Podręcznik „Język Polski. Klasa 1. Szkoła podstawowa. Wielka Przygoda. Podręcznik cz. 3” - oprawa miękka - Wydawca: Nowa Era. Cena 23.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]