pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Gramatyka niemiecka. Kein Problem!

Dane szczegółowe:
Wydawca: SuperMemo World
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788362322688
ISBN: 978-83-6232-268-8
Data: 2013-09-19
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Kurs do samodzielnej nauki gramatyki niemieckiej dla początkujących i zaawansowanych.

Kurs jest doskonałą pomocą dla osób rozpoczynających oraz kontynuujących naukę języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Adresowany jest on do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, maturzystów, studentów oraz wszystkich samouków. Zestaw składa się z książki oraz kursu multimedialnego na płycie CD-ROM. Zaletą książki są zrozumiałe objaśnienia gramatyczne oraz różnorodne ćwiczenia i komentarze, wyselekcjonowane z kursu Niemiecki. Kein Problem!+. Kurs multimedialny Deutsche Grammatik zawiera prawie 2 500 ćwiczeń gramatycznych o rosnącym poziomie trudności wraz z 3 godzinami nagrań, wykonanymi przez native speakerów. Dodatkowo kurs bazuje na wyjątkowej metodzie powtórek Super Memo, która efektywnie wspomaga naukę.

Połączenie teorii z praktycznymi ćwiczeniami w oparciu o metodę powtórek Super Memo to idealny sposób, aby zrozumieć i zapamiętać zasady stosowania gramatyki niemieckiej. Teraz możesz uczyć się w dowolnym miejscu i czasie: na komputerze, smartfonie i tablecie.

Materiał gramatyczny obejmuje: rodzajniki określone i nieokreślone, szyk w zdaniu oznajmiającym i pytającym, odmiana czasowników regularnych (słabych), nieregularnych (mocnych), modalnych, czasowniki rozdzielnie złożone, zaimki osobowe, dzierżawcze, pytające, deklinacja, liczebniki główne i porządkowe, czasy: teraźniejszy, Imperfekt, Perfekt, Perfekt II, Futur I, Futur II; odmiana przymiotników, strona bierna, zdania ze spójnikami: nachdem, bevor, obwohl, während, ohne zu, zdania okolicznikowe czasu, tryb przypuszczający, mowa zależna i niezależna, rekcja czasowników, słowotwórstwo.

Podstawowe typy ćwiczeń: różnorodne testy wyboru, wymagające wybrania prawidłowej odpowiedzi spośród kilku podanych, uzupełnianie zdań o brakujące wyrazy lub wyrażenia, przekształcanie zdań, dopasowywanie podanych elementów do luk w tekście, przenoszenie elementów na stronie we właściwe miejsca.

Zawartość zestawu: książka kurs multimedialny na płycie CD-ROM wraz z kodem umożliwiającym jednoczesną instalację kursu na komputerze, smartfonie i tablecie z systemem Android.

Wymagania sprzętowe: Kurs na PC: Windows XP SP2 PL/EN, Windows Vista PL/EN, Windows 7 PL/EN, Windows 8 PL/EN, Internet Explorer 7.0 lub nowszy,1GB RAM (2 GB dla Windows 64 bit), napęd CD-ROM, karta dźwiękowa, 210 MB miejsca na dysku. Kurs do aktywacji wymaga połączenia z Internetem.

Kurs na Androida: smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android w wersji 2.1 lub nowszym. Kod zawarty wewnątrz pudełka z płytą umożliwia jednoczesną instalację kursu na dwóch urządzeniach (PC i Android).

Podręcznik „Gramatyka niemiecka. Kein Problem!” - oprawa miękka - Wydawca: SuperMemo World.