pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Fizyka LO 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
EAN: 9788302190131
ISBN: 978-83-0219-013-1
Data: 2020-08-05
59.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik do klasy 2 obejmuje następujące działy:
Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej.
Pole grawitacyjne.
Elementy astronomii.
Pole elektrostatyczne.
Zjawiska termodynamiczne.
Ruch drgający harmoniczny.
Podręcznik zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje podczas matury z fizyki. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania zadań i problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Nowe treści są zilustrowane dużą liczbą rozwiązanych przykładów, które są dla uczniów wzorem przy rozwiązywaniu zadań.
W podręczniku znajdują się także ciekawostki Wiedzieć więcej oraz infografiki do treści popularnonaukowych wraz z zadaniami. Każdy dział jest zakończony podsumowaniem wiadomości w formie repetytorium, które pomoże uczniowi powtórzyć i utrwalić wiedzę, oraz zestawem zadań wiążących zagadnienia omówione w całym dziale. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań rachunkowych (a ich pełne rozwiązania są zamieszczone w poradniku dla nauczyciela) oraz niezbędnik matematyczny, czyli wprowadzenie matematyczne niezbędne do nauki fizyki.
Zakres omawianych zagadnień jest zgodny z podstawą programową w zakresie rozszerzonym.

Podręcznik „Fizyka LO 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 59.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]