pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Fizyka. LO 3. Zbiór zadań. Zakres rozszerzony

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
EAN: 9788302196140
ISBN: 978-83-0219-614-0
Data: 2021-07-29
42.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Fizyka. Zakres rozszerzony do klasy 3.

Zbiór zadań do klasy 3 obejmuje następujące działy:

Prąd stały i modele przewodnictwa. Pole magnetyczne. Indukcja elektromagnetyczna. Optyka geometryczna. Fale mechaniczne.

Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.  

Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych.

Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów - analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi.

W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności.

Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.

Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami - zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.

Podręcznik „Fizyka. LO 3. Zbiór zadań. Zakres rozszerzony” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 42.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]