pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Egzamin gimnazjalny. Części: matematyczna i przyrodnicza. Memo karty
podręcznik:

Egzamin gimnazjalny. Części: matematyczna i przyrodnicza. Memo karty

Dane szczegółowe:
Wydawca: ALBIUS
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1000 s.
Wymiar: 90x225 mm
EAN: 9788361734031
ISBN: 978-83-6173-403-1
Data: 2012-03-28
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Egzamin gimnazjalny. Części: matematyczna i przyrodnicza. Memo karty - opis podręcznika:

Komplet MEMOkarty - egzamin końcowy gimnazjum - część matematyczno-przyrodnicza" to 1000 kartoników, z których każdy po jednej stronie ma pytanie, po drugiej odpowiedź.

Niniejsze, najnowsze wydanie MEMOkart zostało opracowane przez aktywnych nauczycieli gimnazjalnych na podstawie aktualnej (2012) podstawy programowej dla egzaminu końcowego gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny decyduje o przyszłości młodego człowieka. MEMOkarty mogą przesądzić o wyniku tego sprawdzianu.

MEMOkarty mogą być przez nauczycieli i szkoły używane jako: nagrody na koniec roku szkolnego, zakończenie obozu, kolonii, itp. nagrody w konkursach w pracy pedagogicznej i wychowawczej jako element pobudzania zainteresowań oraz rywalizacji na polu umiejętności umysłowych MEMOkarty zwiększają zdolność zapamiętywania: Skróci się czas potrzebny na zapamiętanie informacji. Wzrośnie zdolność jej długoterminowego przechowywania.

By uniknąć niebezpieczeństwa jakim jest udzielanie mechanicznych odpowiedzi na raz już przerobione pytania, większość MEMOkart jest sformułowana na zasadziepytanie jest odpowiedzią, a odpowiedź pytaniem". To podobna zasada, jak w znanym teleturnieju telewizyjnym: by odpowiedzieć na pytanie, trzeba sformułować kolejne pytanie, na które tamto jest odpowiedzią. Wbrew pozorom jest to proste, z tym, że zmusza do zachowania pełnego skupienia na każdym etapie nauki.

Idealne przygotowanie do egzaminu powinno polegać z jednej strony na przerabianiu testów o formie takiej, jak na egzaminie (bo ogromne ważne jest by gimnazjalista był przygotowany do metody zdawania), z drugiej zaś na utrwalaniu (wkuwaniu) podstaw, które są następnie weryfikowane przez test. I memokarty służą temu, wcześniejszemu etapowi nauki. Tak więc MEMOkarty i testy nie wykluczają się, lecz uzupełniają.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Egzamin gimnazjalny. Części: matematyczna i przyrodnicza. Memo karty"