pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

CZYTAJ krok po kroku 4

Dane szczegółowe:
Wydawca: Glossa
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788395852435
ISBN: 978-83-9585-243-5
Data: 2021-06-10
20.56  29.90  9.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

CZYTAJ krok po kroku 4 - opis podręcznika:

biór krótkich historii na poziomie A1, dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swój język polski oraz uzupełnić zasób słownictwa.

CZYTAJ krok po kroku zostało pomyślane jako zbiór materiałów uzupełniających zarówno do pracy samodzielnej, jak i do wykorzystania na zajęciach grupowych. Można je traktować jako powtórzenie czy też utrwalenie materiału, jako zadanie domowe bądź inspirację do gier, dyskusji, scenek itp. Zawartość leksykalna i gramatyczna pierwszych pięciu tomików serii CZYTAJ krok po kroku pokrywa się niemal z każdym podręcznikiem do nauki języka polskiego dla początkujących, jednak najściślej jest powiązana z podręcznikiem "POLSKI krok po kroku 1".

Zawiera 5 modułów po 2 teksty, po których następują ćwiczenia leksykalno-gramatyczne sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem (klucz odpowiedzi na końcu książki).

Zawartość leksykalno-gramatyczna jednego modułu odpowiada jednemu rozdziałowi podręcznika POLSKI krok po kroku 1, a porządek numeryczny jest zgodny z podręcznikiem (lekcje 16-20).

Proste, pełne humoru historie uzupełniają wiedzę o znanych już i lubianych bohaterach serii, a także wprowadzają nowe, barwne postacie.

Tłumaczenia trudniejszych słów i zwrotów znajdują się na marginesie, a każdy moduł zakończony jest słownikiem tematycznym zawierającym leksykę do opanowania na tym etapie nauki; dodatkowo na końcu umieszczono słownik polsko-angielski zbierający materiał leksykalny z całego tomiku w porządku alfabetycznym.

Słowniki tematyczne zamykające poszczególne moduły są skonstruowane tak, aby maksymalnie ułatwić zapamiętanie nowo poznanego słownictwa, a dodatkowa kolumna "twój przykład" pozwala na sprawdzenie, czy student dobrze zrozumiał słowo i umie poprawnie użyć go w kontekście.

Teksty można czytać w dowolnej kolejności - każdy jest zamkniętą całością, jednak zaleca się czytanie ich krok po kroku.

Nagrania do pobrania z portalu e-polish.eu/czytaj pozwalają dodatkowo na ćwiczenie wymowy, intonacji oraz doskonalenie sprawności rozumienia ze słuchu.

Dalsze losy bohaterów można będzie śledzić w kolejnych tomach wchodzących
stopniowo na coraz wyższym poziom, wymagający od czytelnika znajomości
bardziej zaawansowanych struktur gramatycznych i bogatszego słownictwa.

Podręcznik „CZYTAJ krok po kroku 4” - oprawa miękka - Wydawca: Glossa. Cena 20.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]