pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
Ciekawi świata. Historia i społeczeństwo 5. Szkoła podstawowa. Podręcznik
podręcznik:

Ciekawi świata. Historia i społeczeństwo 5. Szkoła podstawowa. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378792512
ISBN: 978-83-7879-251-2
Data: 2017-08-10
pozycja niedostępna

Ciekawi świata. Historia i społeczeństwo 5. Szkoła podstawowa. Podręcznik - opis podręcznika:

Podręcznik zawiera wszystkie treści wynikające z podstawy programowej. Może być wykorzystywany zarówno przez uczniów zdolnych, jak i tych, którzy mają trudności w nauce. Dzięki treściom w nim zawartym uczeń pozna najważniejsze wydarzenia czasów nowożytnych oraz organizację i strukturę społeczeństwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Uczeń dowie się jakie działania podejmowali Polacy w obronie ojczyzny oraz jakie wydarzenia i wynalazki wprowadziły świat na drogę nowoczesności. Z myślą o uczniu zdolnym w niektórych fragmentach autorzy wyszli poza wymogi podstawy programowej.

Podręcznik jest bogaty w teksty źródłowe, których stopień trudności jest dostosowany do możliwości intelektualnych pięcioklasisty. Każdy rozdział zawiera również podsumowanie najważniejszych treści oraz propozycje literatury uzupełniającej. Są to książki i inne materiały dostosowane do możliwości percepcyjnych zdolnego ucznia. Znajdują się tam również adresy stron internetowych dla zainteresowanych tematem. Uczeń jest przygotowywany do odbioru i realizacji treści społecznych poprzez zamieszczanie po każdym temacie ćwiczeń zatytułowanych "Pracujemy razem". Ich głównym celem jest przygotowanie ucznia do pracy w grupie i późniejszej pracy metodą projektu. Ważnym składnikiem podręcznika są zadania i pytania, które występują zarówno na zakończenie każdego rozdziału, jak i na zakończenie poszczególnych działów. Podręcznik ma starannie dobraną obudowę ilustracyjną, która ułatwia zrozumienie i zapamiętanie trudnych treści. Ilustracje są ściśle powiązane z treścią podręcznika, a sposób ich wykonania przemawia do wyobraźni dziecka i pozytywnie oddziałuje na jego emocje.

Podręcznik „Ciekawi świata. Historia i społeczeństwo 5. Szkoła podstawowa. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]