pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Barwy epok cz. 2. Kultura i literatura. Romantyzm - Młoda Polska. Liceum ogólnokształcące, liceum profilowane i technikum. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 160x210 mm
EAN: 9788302097911
ISBN: 978-83-0209-791-1
Data: 2008-11-18
39.50 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis podręcznika:

Nowe wydanie drugiej części podręcznika uwzględnia opinie, uwagi i życzenia nauczycieli.
W treści podręcznika dodano: - bloki pytań i ćwiczeń sprawdzające rozumienie czytanego tekstu, - analizę wybranych dzieł malarskich oraz dzieł architektury, - tematy przekrojowe do samodzielnego opracowania (prezentacje), - nowe lektury: "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i "Jądro ciemności" Josepha Conrada.
Usunięto niektóre utwory literackie, inne przesunięto z zakresu podstawowego do rozszerzonego. Nowy jest także projekt graficzny podręcznika (lepiej wyodrębniający m.in. treści z zakresu rozszerzonego) i część ilustracji.
Materiał w podręczniku jest podzielony na rozdziały według epok literackich. Autorzy przedstawiają poszczególne zagadnienia za pomocą fragmentów wypowiedzi znawców przedmiotu i starają się pokazać każdą z epok możliwie wszechstronnie.
Rozdziały mają stałą budowę: 1. Barwy epoki (wprowadzenie) 2. Dzieła i arcydzieła (teksty literackie wraz z obudową "Problemy, pytania, konteksty") 3. Sąd nad epoką (podsumowanie) Obudowa metodyczna zawiera zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, pobudzające do myślenia, wymagające od uczniów określenia własnych poglądów. W tej części podręcznika autorzy często nawiązują do literatury współczesnej (nie tylko wysokiej) i odwołują się do doświadczeń nastolatków.

Podręcznik „Barwy epok cz. 2. Kultura i literatura. Romantyzm - Młoda Polska. Liceum ogólnokształcące, liceum profilowane i technikum. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 39.50 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]