pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
Świat w słowach i obrazach. Gimnazjum. Język polski 3. Podręcznik...
podręcznik:

Świat w słowach i obrazach. Gimnazjum. Język polski 3. Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 978830216235057
ISBN: 978-83-0216-235-0
Data: 2017-08-18
Przecena!!! 16.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Świat w słowach i obrazach. Gimnazjum. Język polski 3. Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego - opis podręcznika:

Układ podręczników cyklu Świat w słowach i obrazach stanowi odbicie podziału literatury na rodzaje i konwencje literackie. Każda część zawiera teksty zarówno z klasyki literackiej, jak i z literatury współczesnej, oraz porusza wiele tematów z zakresu kultury i mediów. Liczne reprodukcje dzieł sztuki i zdjęcia są komentarzem do utworów literackich lub kontekstem dla nich. Wprowadzenia odautorskie, pisane w przystępny sposób, poszerzają i porządkują wiedzę uczniów. W podręcznikach wyodrębniono zestawy zadań, będących jednocześnie wskazówkami na temat tworzenia różnych form wypowiedzi. Po każdym rozdziale znajduje się zestaw pytań (test), dzięki któremu można sprawdzić zdobytą wiedzę.

Podręcznik do 3 klasy jest podzielony na rozdziały:
Początki świata, początki słowa,
Świat w słowach odbity?,
Światy odległe, światy nasze?,
Fotografia naszego świata,
Refleksja o naszym świecie,
Świat między wersami,
Świat na scenie i ekranie,
Cały świat dla każdego.

Z podręcznikiem Świat w słowach i obrazach jest powiązany podręcznik Gramatyka i stylistyka autorstwa Zofii Czarnieckiej-Rodzik zawierający zagadnienia dotyczące nauki o języku oraz form wypowiedzi uwzględnionych w podstawie programowej.

Podręcznik wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku.

Podręcznik „Świat w słowach i obrazach. Gimnazjum. Język polski 3. Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 16.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]