pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Definicja brzmienia

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 5903111492199
Data: 2017-12-19
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis albumu:

"Definicja Brzmienia" to drugi oficjalny, solowy tak zwany "producencki album" Rafała Skiby aka OERa, etatowego producenta formacji B.O.K. Album ten jest swojego rodzaju posumowaniem prawie dziesięciu lat pracy twórczej Rafała. Najlepszą recenzją i wprowadzeniem w płytę niech będą biografia autora oraz zaproszeni goście.

OER (Rafał Skiba) wielopłaszczyznowy producent muzyczny. Ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Wolverhampton (UK) na kierunku "Inżynieria Dźwięku". Jest inicjatorem, współzałożycielem i producentem muzycznym Bydgoskiej formacji "B.O.K", z którą czynnie działa, wydaje płyty oraz koncertuje w całej Polsce a także za granicą. Laureat Złotej Płyty za udział w produkcji albumu Bisz "Wilk Chodnikowy".

Na co dzień, zawodowo prowadzi studio muzyczne "21 Music Studio" przy Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej w Bydgoszczy, w którym świadczy usługi w zakresie realizacji nagrań, miksowania oraz masteringu utworów muzycznych.

Jako beat-maker oraz MC brał udział w wielu projektach i współpracował z wieloma artystami z kraju i zagranicy, między innymi: Grubson, Łona, Bisz, O.S.T.R, Tetris, Eldo, Pelson, Pyskaty, Hades, W.E.N.A., 2cztery7, Afu-Ra, Reks, Fya Bryte, Lion D i wielu innych.

Zrealizował autorski, instrumentalny projekt muzyczny "Dźwięki B.D.G". Płyta ta muzycznie opisuje wybrane miejsca w Bydgoszczy. Materiał został zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu miasta Bydgoszczy. Jest współproducentem oraz realizatorem dźwięku oficjalnego jubileuszowego hymnu, kultowego festiwalu "Hip Hop Kemp" (2011).

Jest wykładowcą w ramach eksperymentalnego przedmiotu studiów dziennych, policealnych i zaocznych "Wstęp do obróbki dźwięku", stworzonego dla studentów Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Ponad to prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, między innymi: Monar Babigoszcz, Obóz Taneczny "Catch the flava", Świetlica "Wodny Kraj", Projekt "Pociąg do marzeń", coroczne warsztaty z produkcji dźwięku w ramach "BFN" (Bydgoski Festiwal Nauki).

Lista utworów:
1. Brdagga
Muzyka: Rafał Skiba
2. Bisz - Bagno
Muzyka: Rafał Skiba slowa: Jarosław Jaruszewski
3. Flojd x Dj Paulo - Sny z podziemia
Muzyka: Rafał Skiba słowa: Wojciech Piwowarczyk
4. Kuba Knap x Głośny - Pot spod spodu
Muzyka: Rafał Skiba słowa: Jakub Knap
5. Bokun - ZOO
Muzyka: Rafał Skiba słowa: Paweł Bokun
6. Wyga - Bipolar
Muzyka: Rafał Skiba słowa: Jan Gajdowicz
7. Green x Dj Cider - Bromden
Muzyka: Rafał Skiba słowa: Adam Ciesielski

Muzyka „Definicja brzmienia” - oprawa CD - Wytwórnia: AGORA.