pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
muzyka:

Warszawski Rapton (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Starship
Rok wyd.: 2022
EAN: 5902659802828
Data: 2022-07-01
53.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis albumu:

“Warszawski Rapton” to album Bilona i Nowej Ferajny, hołdujący brzmieniem starowarszawskiemu folklorowi miasta. Ma na celu ukazanie melancholijnego klimatu, edukując przy tym młode pokolenia dawną wrażliwością muzyczną zapomnianej już epoki. Łączy archaiczne dźwięki i prezentuje je w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu. Premiera albumu 11 marca.

Rapton jako styl określam awangardowym neofolkiem. Jako człowiek żyjący już w kolejnej - trzeciej epoce (komuna, bezprawie/dziki wschód - lata 90 oraz imperializm korporacyjny, czyli współczesność) miałem okazję poznać różne oblicza stolicy, a poza tym żyją we mnie opowieści i wspomnienia ludzi, których już nie ma na tym świecie. Folklor po wojnie spłycony był do groteski, aby nie mógł być narzędziem do rozwijania kultury, dlatego nie miał dużego znaczenia w życiu mieszkańców. Dzisiaj w czasach pandemii informacyjnej ciężko się zatrzymać i spojrzeć za siebie, chociaż stara domena mówi: „nigdy nie patrz w tył”. Ja jednak szukam korzeni i dostrzegam w nich wiele pięknych prawd, często powiedzianych prostym językiem, ale jakże trafnym. Rapton odkryłem na mojej solowej płycie 3x Nie!!! To zabawny drań, z wielkim sercem, pełen namiętności i zawadiackim sznytem, duch stolicy.

Pragnę wyrazić nim swoją wrażliwość historyczną, szacunek do przodków, przeszłości, ludzi. Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom, Kasi, Marysi oraz Helence, a także kochanej Stolicy Warszawie. - tak o albumie mówi Bilon.

Spis utworów:

1. Warszawiak
2. Graj Pan Rapton
3. Zapomniany Akord
4. Dębowa trumna
5. Nieznani Synowie
6. Pewien Gość
7. Zawieszony Czas
8. Na Mokotów
9. Kamienica
10. Błękitna Latawica
11. Znowu chce mi się żyć
12. Ganc Pomada
13. Zamek Królewski
14. W Stolicy
15. Jedna Klika

Muzyka „Warszawski Rapton (CD)” - Wytwórnia: Starship. Cena 53.79 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]