pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Oldschool. Kuba Badach (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2000
EAN: 5903111496555
Data: 2021-11-09
47.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:


„Oldschool” to pierwszy solowy, muzycznie autorski album w dorobku Kuby Badacha.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:
„Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych.

Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album „Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów."
Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne „jazzawe” brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).

Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.

1 Życie
2 So sorry
3 Będę z Tobą
4 Cześć
5 Jestem kimś
6 Tonight
7 Pada
8 Gdyby nie Ty
9 Pusto
10 Po drugiej stronie
11 Wracam do siebie
12 Chwile
13 Wall of kindness

Muzyka „Oldschool. Kuba Badach (CD)” - Wytwórnia: AGORA. Cena 47.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.