pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

MTV Unplugged. Natalia Kukulska (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2000
EAN: 5903111497408
Data: 2022-05-09
36.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:


Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80, przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali "bez prądu". Do listy takich wykonawców jak m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy - z rodzimego rynku muzycznego - Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski, dołączyła właśnie Natalia Kukulska.

Swój rok jubileuszowy - 25 lat od premiery "dorosłego” debiutu, którym był album „Światło” - wokalistka zakończyła na deskach warszawskiej Sceny Relax, gdzie w towarzystwie wspaniałych muzyków zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim - producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura Boo Boo Twarowskiego a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła ) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici - Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevsky.

Wisienką na torcie tego niezwykłego składu byli zaproszeni przez artystkę goście. Dzięki temu usłyszymy wyjątkowe duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem.

Na uwagę zasługuje też atrakcyjne wydanie fizyczne albumu, które zaskakuje nie tylko swoją unikalną formą, ale też bogatą fotorelacją z koncertu. Autorami zdjęć są Marta Wojtal i Dominik Malik, zaś szatę graficzną stworzył Adam Żebrowski.

Lista utworów:
1.Bezdomni bez siebie
2.Halo tu Ziemia
3.Miau
4.To jest komiks
5.Decymy
6.Pióropusz
7.Kobieta | feat. Natalia Szroeder
8.Jednogłośna
9.W biegu
10.Pół na pół | feat. Archie Shevsky
11.Im więcej Ciebie tym mniej
12.Osobno czy razem | feat. Igor Herbut
13.Nie ma wody na pustyni
14.Ostatnia prosta
15.My
16.Piosenka światłoczuła

Muzyka „MTV Unplugged. Natalia Kukulska (CD)” - Wytwórnia: AGORA. Cena 36.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.