pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

MTV Unplugged. Lady Pank (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2000
EAN: 5903111499129
Data: 2022-12-19
36.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

Legendarny polski zespół LADY PANK wydaje swój kolejny album w ramach kultowego cyklu MTV Unplugged.

MTV Unplugged to kultowy format koncertów MTV, który wyzwala w topowych artystach zupełnie nową muzyczną energię. Odchodzą oni od standardowych wersji hitów, które zaprowadziły ich na szczyty list przebojów, aby zaprezentować ich akustyczne aranżacje.

Do 12. edycji polskiej serii MTV Unplugged został zaproszony zespół, który ze szczytu nie schodzi od przeszło 40 lat. Na płycie dokumentującej to wydarzenie znalazły się ikoniczne hity Lady Pank, znane niemal wszystkim Polakom, w nowych aranżacjach, a także jeden premierowy utwór przygotowany specjalnie na tę okazję pt. „Krokodyle tańczą”.

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncercie wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi na koncertach: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara), a także zaproszeni goście: znakomici wokaliści Tomasz Organek (zaśpiewał „Sztukę latania”) i Piotr Cugowski („Stacja Warszawa” w duecie z Januszem Panasewiczem i solowo „Minus 10 w Rio”), wybitny jazzman, Bernard Maseli grający tu na wibrafonie i kalimbie oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Lista utworów:

1. Rozbitkowie
2. Zamki na piasku
3. Du du
4. Sztuka latania
5. Kryzysowa narzeczona
6. Młode orły
7. Mój świat bez ciebie
8. Minus 10 w Rio
9. Krokodyle tańczą
10. Zawsze tam gdzie ty
11. Zostawcie Titanica
12. Stacja Warszawa
13. Wspinaczka
14. Wciąż bardziej obcy

Muzyka „MTV Unplugged. Lady Pank (CD)” - Wytwórnia: AGORA. Cena 36.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.