pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Kora - nieskończoność Michał Pepol (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2000
EAN: 5903111495510
Data: 2022-09-29
47.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

 

„Kora - nieskończoność” jest zbiorem 15 nowych kompozycji, zawierających kilkadziesiąt nieznanych nagrań legendarnej Kory Jackowskiej.

To solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Jak mówi Adam Suprynowicz:
Ta płyta powstała z przywiązania, fascynacji i tęsknoty. Jest fonograficznym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Michał Pepol wychował się, jak wielu z nas, na piosenkach Kory i Maanamu. Jest muzykiem klasycznie wykształconym, współtworzy renomowany w świecie Royal String Quartet. Poszukując własnego głosu jako solista i kompozytor, gromadził dźwiękowy materiał, które nie miał pierwotnie zastosowania. Brzmienia, nagrania rozmaitych przestrzeni i sytuacji, dźwięki wyobrażone. Szukał bardziej sprecyzowanych znaczeń, które je otworzą. Teksty Kory okazały się kluczem.

Lista utworów:
1. Szafa Kory
2. KCKM
3. Słowo węża
4. Szał w Kadyksie
5. Opium
6. Oko-ok O
7. Mimoza
8. Nirwana Kory
9. Ohayo gozaimasu
10. Reggae Kory
11. Refren i koniec
12. Lulunia
13. Miasteczko Lalalaj
14. Leżę cicho
15. Wszystko skończyło się
Michał Pepol - twórca nowej muzyki i wizjoner, wiolonczelista, współzałożyciel Royal String Quartet, producent, autor muzyki teatralnej. Psychofan Kory. Klasycznie wykształcony muzyk, który nie mieści się w ramach gatunku. Artysta wiecznie głodny nowych doświadczeń, przekroczeń, nieoczywistych kontekstów.

Muzyka „Kora - nieskończoność Michał Pepol (CD)” - Wytwórnia: AGORA. Cena 47.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.