pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Gra/Program:

Kraków na starej fotografii 1846 - 1918

Dane szczegółowe:
Producent: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
EAN: 2000001660942
Data: 2010-02-16
28.90  35.00  6.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis Gry/Programu:

Kraków na starej fotografii 1846 - 1918 jest multimedialną prezentacją na CD ukazującą niezwykłość i wyjątkowość Krakowa, królewskiego miasta nad Wisłą, w sposób szczególny, poprzez przedstawienie najciekawszych historycznych fotografii z kolekcji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Muzeum to dysponuje największym zasobem fotografii odnoszących się do historii, kultury i dziedzictwa kulturowego miasta, tak istotnego nie tylko dla Polski, ale i dla całej tradycji europejskiej.
Po raz pierwszy, właśnie w multimedialnej prezentacji Kraków na starej fotografii możemy zapoznać się z fotografiami Krakowa z lat 1846 - 1918, prezentowanymi w tak dużym wyborze (ponad 1 700 fotografii). Dzięki tym zdjęciom możemy dotrzeć do miejsc już nieistniejących, wydarzeń zapomnianych, a mających związek z dzisiejszą rzeczywistością. Mamy możliwość otrzeć się o często dramatyczne, ale i zwykłe losy mieszkańców Krakowa.
Daty 1846 - 1918 wyznaczają jakże istotną epokę w dziejach Krakowa. Rok 1846 to rok Rewolucji Krakowskiej i upadku Wolnego Miasta Krakowa. Rok 1918 to kres zaborów i I wojny światowej oraz narodziny II Rzeczpospolitej. Okres między tymi datami to czas, w którym Kraków, z małego prowincjonalnego miasteczka, przekształca się w znaczący, nowoczesny ośrodek polskiego życia kulturalnego, naukowego i gospodarczego.

Walorem wydawnictwa jest profesjonalny i ciekawy komentarz towarzyszący każdemu zdjęciu, przygotowany przez zespół muzealników: historyków, historyków sztuki, etnografów skupionych wokół Towarzystwa "Pro Museo". Około 800 stron tekstu opracowanego przez specjalistów od dziejów i kultury Krakowa, omawia architekturę miasta z jego ulicami i placami, kościołami, murami, pomnikami i cmentarzami, ale także najważniejsze wydarzenia, uroczystości i zwyczaje. Zdjęcia i teksty przybliżają krakowską kulturę, dorobek jej twórców, dzieje Uniwersytetu, szkół, teatrów, muzeów, wystaw, stowarzyszeń i najważniejszych krakowskich organizacji.

Osobne rozdziały poświęcone są gospodarce i administracji miejskiej: historii handlu i przemysłu, komunikacji, kawiarniom, cukierniom i hotelom, instytucjom użyteczności publicznej i wojsku. Historię miasta tworzą postacie jego mieszkańców, blisko 200 biografii krakowian, postaci znanych do dzisiaj w całej Polsce, ale i zupełnie zapomnianych, choć bardzo ważnych w rozwoju naszego miasta.

Gra/Program „Kraków na starej fotografii 1846 - 1918” - oprawa CD - Producent: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Cena 28.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]