pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Refluks krtaniowo-gardłowy - okładka książki
Refluks krtaniowo-gardłowy pozycja dostępna
Z sercem do ziół - okładka książki
Z sercem do ziół pozycja dostępna
»
»
»
Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych
książka:

Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cornetis
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361415114
ISBN: 978-83-6141-511-4
Data: 2012-05-08
pozycja niedostępna

Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych - opis książki:

Szanowni Państwo, Kiedy kilka lat temu, wiedziona koniecznością zawodową, zaczęłam zajmować się dietetyką i żywieniem, nie przypuszczałam, że wiedza na ten temat zawiera w sobie tak duży potencjał i ma tak duże znaczenie terapeutyczne. Teraz wiem, że właściwie każde korzystne i zakończone sukcesem działanie lekarzy wszystkich specjalności zależy od prawidłowego odżywienia pacjenta. Mam tu na myśli zarówno odżywienie ilościowe (niedożywienie, otyłość), jak i jakościowe, przekładające się na brak lub nadmiar ważnych dla życia składników pokarmowych (witamin i mikroelementów).

Od prawidłowego odżywienia zależy właściwy rozwój dzieci, działanie leków, powodzenie zabiegu operacyjnego i wiele innych sytuacji klinicznych. Prawidłowo odżywiony człowiek, co nie jest równoznaczne z dobrze odżywionym (np z nadwagą lub otyłością), lepiej zniesie rekonwalescencję po urazie, łatwiej zwalczy każde zakażenie, będzie odporny na infekcje i nowotwory.

Leczenie żywieniowe jest aktualnie integralnym działaniem terapeutycznym nie tylko u pacjentów z chorobami zapalnymi jelit, w ostrym zapaleniu trzustki, w niewydolności wątroby, ale także w niewydolności nerek, u pacjentów dializowanych, czy też u pacjentów z chorobami układu oddechowego. Właściwe żywienie to podstawa zapobiegania otyłości, leczenia cukrzycy, leczenia stłuszczeniowych chorób wątroby, czyli tzw. chorób dietozależnych.

Przekazując w Państwa ręce naszą książkę, która dotyczy żywienia w chorobach przewodu pokarmowego i w związanych z nimi zaburzeniach metabolicznych, zdaję sobie sprawę, że nie wyczerpaliśmy wszystkich tematów.

Staraliśmy się, aby wiedza zawarta w książce była aktualna i wskazała na istotę i skalę problemu.

Wstęp - Elżbieta Poniewierka

Książka „Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych” - oprawa twarda - Wydawnictwo Cornetis.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Żywienie w chorobach przewodu pokarmowego i zaburzeniach metabolicznych"