pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach. Wizerunek kobiety w polskich...
Tytuł książki:

Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach. Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego

Autor książki:

Karolina Sałdecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Duet
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 150x205 mm
EAN: 9788362558407
ISBN: 978-83-6255-840-7
Data: 2014-01-28
33.24  39.20  5.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach. Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego - Karolina Sałdecka - opis książki:

Przede wszystkim niezwykle interesująca jest tematyka tej książki: pytanie o wzorce, modele kobiety wpisane w utwory z lat 50. XX wieku. Problematyka ta nie doczekała się jeszcze tak gruntownej analizy, choć badacze pisali już artykuły i prace podejmujące pokrewne zagadnienia [...]. Jest to propozycja spojrzenia na temat z perspektywy krytyki feministycznej, ale także socjolingwistyki i psycholingwistyki, a częściowo także geopoetyki. Wspomniany polimetodyzm (metodologiczny eklektyzm) jest tu jak najbardziej uzasadniony. Tak ukierunkowana analiza wybranych utworów ukazuje, jak głęboko sięgała ideologizacja literatury socrealistycznej, obnaża jej mizoginizm i stereotypowość, stanowi ważne uzupełnienie obrazu literatury polskiej ostatniego stulecia.

Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Elżbiety Dutki, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Książka „Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach. Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Duet. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2013 r. Cena 33.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach. Wizerunek kobiety w polskich..."
Karolina Sałdecka - autor m.in.:
Psi blues - okładka książki
Psi blues Karolina Sałdecka ;
Produkty podobne:
Jakub Kazimierz Rubinkowski - okładka książki
Jakub Kazimierz Rubinkowski Krzysztof Obremski