pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Życie splecione z Historią
Książki »
Tytuł książki:

Życie splecione z Historią

Autor książki:

Jerzy Regulski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ossolineum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 618 s.
Wymiar: 168x232 mm
EAN: 9788361056638
ISBN: 978-83-6105-663-8
Data: 2014-07-14
34.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Książka prof. Jerzego Regulskiego jest niezwykle interesującą pozycją na rynku wydawniczym wpisującą się w nurt wspomnień osób, które brały udział w najważniejszych wydarzeniach społeczno-historycznych kraju. Autor, posługujący się niemalże gawędowym tokiem prowadzenia narracji, rozpoczyna swą opowieść od korzeni rodu Regulskich. Ważną rolę w kształtowaniu się świadomości Jerzego Regulskiego odegrał Ojciec i jemu poświęcona jest osobna część wspomnień. Dzieciństwo, czasy szkolne i studenckie pozwalają zrozumieć wszystkie życiowe wybory Autora, a tych musiał dokonywać przez całe życie.

Najważniejsza część wspomnień dotyczy społecznej aktywności Jerzego Regulskiego. Jego zaangażowania w ruch społeczny Solidarność, obrady Okrągłego Stołu, wybory czerwcowe 1989 r. i tworzenie reformy samorządowej w Polsce. W opowieści o tych wydarzeniach wplecione są historie rodzinne. I właśnie te wątki wspomnień uświadamiają jak bardzo życie prywatne może splatać się z biegiem historii pisanej przez duże H .

Życie splecione z Historią Jerzego Regulskiego jest książką wyjątkową.

Książka "Życie splecione z Historią" - Jerzy Regulski - oprawa twarda - Wydawnictwo Ossolineum. Książka posiada 618 stron i została wydana w 2014 r. Cena 34.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Resortowe dzieci. Media - okładka książki
Resortowe dzieci. Media Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Zbrodniarze i cudotwórcy - okładka książki
Zbrodniarze i cudotwórcy Marek Sołtysik
Produkty podobne:
Wędrówki niezamierzone - okładka książki
Wędrówki niezamierzone Ewa Cieńska-Fedorowicz