pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Życie polskie w dawnych wiekach

Autor książki:

Władysław Łoziński

Dane szczegółowe:
Wydawca: SBM
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788382226843
ISBN: 978-83-8222-684-3
Data: 2023-01-16
28.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Barwny obraz staropolskich obyczajów, ukazujący świat szlachty i magnaterii na szerokim tle, o czym świadczą tytuły poszczególnych rozdziałów: Zamki i pałace, Dwory i dworki, Ubiory i splendory, Dom i świat.

Władysław Łoziński rozpoczyna swoją podroż po świecie szlachetnych Sarmatów od ich siedzib, prezentując je z prawdziwym znawstwem. Fragmenty te mają dodatkowy walor historyczny, ponieważ część opisywanych obiektów już nie istnieje. Z wielką estymą traktuje autor kwestie ubiorów, omawiając szczegółowo przeznaczenie poszczególnych jego elementów, jak również dodatki oraz broń, która z czasem stała się nieodłączną częścią paradnego stroju. Ważną część opowieści stanowi wszystko to, co można by nazwać najbliższym otoczeniem szlachcica. Dom i jego okolica, rola, jaką w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym odgrywała kobieta, tytuły, sąsiedzi, rozrywki, podróże, kuchnia, etykieta - wszystko to przedstawił Łoziński w sposób, który przez ponad sto lat wcale się nie zestarzał - Życie polskie w dawnych wiekach nadal spełnia wszystkie kryteria doskonałej książki historycznej. Świetny temat, doskonały język, rewelacyjna narracja.

Norbert Haładaj

Książka "Życie polskie w dawnych wiekach" - Władysław Łoziński - oprawa twarda - Wydawnictwo SBM. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2023 r. Cena 28.08 zł. Zapraszamy na zakupy!