pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Życie. Następny poziom
książka:

Życie. Następny poziom

Dane szczegółowe:
Wydawca: one press
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x208 mm
EAN: 9788328356610
ISBN: 978-83-283-5661-0
Data: 2019-03-26
31.58  39.69  8.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Życie. Następny poziom - Jarosław Gibas - opis książki:


Wyobraź sobie, że idziesz przez las. Błądzisz, szukając najlepszej drogi. Raz za razem rozglądasz się za nową ścieżką, wracasz w to samo miejsce, znowu szukasz i znowu się orientujesz, że jednak nie idziesz w dobrą stronę. Nagle nad głową, ponad drzewami widzisz szybującego sokoła. Postanawiasz iść za nim. Ścieżki przechodzą jedne w drugie, ale za każdym razem stają się szersze i idzie Ci się łatwiej. W końcu, wciąż za krążącym po niebie sokołem, trafiasz na gościniec prowadzący do ogrodu. Na jego końcu widzisz majaczący w oddali dom. I kiedy się doń zbliżasz, spostrzegasz, że nie ma już sokoła. Zniknął dokładnie w tym momencie, w którym zobaczyłeś swój prawdziwy cel. Zniknął, bo nie był Ci już potrzebny.

W perspektywie transpersonalnej z jednej strony widzimy człowieka jako fizyczną, psychiczną i duchową całość, z drugiej - odkrywamy, że w jego wnętrzu istnieje coś ponad odgrywane role, osobowości czy aktywność, do której mobilizuje go własne, często zalęknione i roztrzęsione ego. To perspektywa oparta na zdolności nieidentyfikowania się z osądami czy emocjami; wykorzystująca metody uważnej obecności, stany flow, medytację. Pozwala odkrywać nową jakość życia i sprawia, że rozwiązanie większości problemów staje się zadziwiająco proste. Technik oferowanych przez psychologię transpersonalną można używać w wielu obszarach życia. Korzystają z niej zarówno psychoterapeuci i psycholodzy w pracy z pacjentami, jak i mentorzy biznesowi pracujący z zarządzanymi przez siebie zespołami czy specjaliści korzystający z technik coachingowych. Perspektywa transpersonalna przyda Ci się wszędzie tam, gdzie widzisz potrzebę zmiany - pozbycia się tego, co Cię spowalnia, blokuje czy przygniata. I jednocześnie dodania sobie energii życiowej. Prędzej czy później ścieżka rozwoju osobistego w niezwykły sposób zacznie się przeplatać ze ścieżką rozwoju duchowego. I wyłącznie od Ciebie zależy, czy zechcesz z tej możliwości skorzystać.

Jarosław Gibas – socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Autor kilku książek z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz warsztatów i szkoleń obejmujących zarówno umiejętności EQ, czy mindfulness, jak i obszary związane z psychologią transpersonalną. Entuzjasta dużych motocykli. Mieszka z żoną i psem w Katowicach.

Książka „Życie. Następny poziom” - oprawa Miękka - Wydawnictwo one press.

Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Życie. Następny poziom"
Jarosław Gibas - autor m.in.:
Pokonaj stres z Kaizen - okładka książki
Pokonaj stres z Kaizen Jarosław Gibas;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Skok w dorosłość - okładka książki
Skok w dorosłość Grzegorz Noras
Idea solidarności w kontekstach - okładka książki
Idea solidarności w kontekstach filozoficzno-historycznych Dariusz Dobrzański, Andrzej Wawrzynowicz (red.)