pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mediacje semiotyczne

Autor książki:

Tomasz Piekot

Dane szczegółowe:
Wydawca: SEDNO
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 140 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788379630226
ISBN: 978-83-7963-022-6
Data: 2016-07-04
23.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Semiotyczne mediacje to alternatywa dla krytycznej analizy dyskursu. Podstawą tego podejścia są: refleksyjność, metody semiotyki społecznej, ale też badawcza tradycja polskiej lingwistyki kulturowej. Analiza mediacyjna to rekonstruowanie myślenia i działania wszystkich aktorów sporu z ich własnej zaangażowanej perspektywy, a następnie - porównywanie owych stanowisk; szukanie miejsc wspólnych i wizji nie do pogodzenia.

W połowie 2016 roku - w sytuacji zerwania dialogu społecznego - podejście mediacyjne jest być może ostatnią próbą zainicjowania debaty. Debaty, która prowadzi nie tyle do zwycięstwa, ile do zrozumienia. Z próby tej Akademia nie powinna rezygnować.

Celem opisanych w tej książce badań była rekonstrukcja mechanizmów krytycznego odbioru przekazów multimodalnych (multisemiotycznych). Mowa tu o sytuacjach, w których odbiorcy niespecjaliści dostrzegają w wypowiedzi warstwę ideologiczną i próbują ją krytykować czy nawet demaskować. Omawiane zjawisko społeczne - w teorii recepcji określane mianem odczytania opozycyjnego - jest w Polsce stosunkowo nowe, to znaczy nasiliło się w ostatnich latach z powodu ekspansji kultury wizualnej, mediów społecznościowych, ale też z powodu polaryzacji polskiego życia publicznego i samego społeczeństwa.

Książka "Mediacje semiotyczne" - Tomasz Piekot - oprawa miękka - Wydawnictwo SEDNO. Książka posiada 140 stron i została wydana w 2016 r. Cena 23.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.