pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Odkryj się - okładka książki
Odkryj się pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Życie na linie. Jak unikać stresu i napięcia w życiu i pracy
książka:

Życie na linie. Jak unikać stresu i napięcia w życiu i pracy

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 270 s.
Wymiar: 158x233 mm
EAN: 9788377461112
ISBN: 978-83-7746-111-2
Data: 2012-11-09
pozycja niedostępna

Życie na linie. Jak unikać stresu i napięcia w życiu i pracy - Todd Duncan - opis książki:

Nierównowaga jest stanem jak najbardziej naturalnym...

Problem polega na tym, żeby właściwie ją wykorzystać.

W Życiu na linie autor kilku książek z listy bestsellerów New York Timesa, Todd Duncan, rzuca wyzwanie naszemu status quo, wyruszając na poszukiwanie takiego sposobu życia i pracy, który byłby dla nas jeszcze lepszy i ciekawszy. Przedstawia nam sylwetki kilku osób, które starają się za wszelką cenę odnaleźć w życiu równowagę .

Poznacie między innymi historie przedsiębiorcy, barmanki i finansisty. Dowiecie się o ich problemach, sposobach radzenia sobie z przeciwnościami losu oraz o pouczających lekcjach, jakich udzieliło im życie.

Duncan twierdzi, że ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, w sytuacji nierównowagi, która stanowi nieodłączny element naszego życia, jest próba poszukiwania kolejnej praktycznej formuły umożliwiającej nam uzyskanie doskonałej równowagi - równego podziału między pracę i życie prywatne. W rzeczy samej, utrzymuje on, że ów święty Graal po prostu nie istnieje. Zamiast tego, Duncan proponuje nam bardziej pragmatyczne rozwiązanie, które nazywa celową nierównowagą: chodzi o proces świadomego skłaniania się w stronę pracy bez poświęcania życia prywatnego oraz świadomego przechylania się w stronę życia prywatnego bez konieczności szkodzenia naszej karierze zawodowej. Jest to dokładnie ten sam sposób poruszania się, jaki stosuje linoskoczek, który pewnie kroczy przed siebie, nieustannie balansując na szerokiej na 3,5 cm linie i nie spadając w dół.

OPINIE Zawsze uważałem, że w pracy trzeba ciężko pracować, a w domu należy intensywnie wypoczywać. To łatwo powiedzieć, ale wielu ludzi ma poważne problemy, żeby regułę tę wprowadzać w życie. W Życiu na linie Todd Duncan obala mit życia w równowadze, pokazując, w jaki sposób czerpać korzyści i radość z celowego - i zaplanowanego - życia w nierównowadze - Dave Ramsey, autor bestsellerów książkowych, gospodarz programu The Dave Ramsey Show.

Ta książka nauczy was, w jaki sposób można załatwić więcej ważnych spraw w krótszym czasie, pozwalając wam w znaczący sposób podnieść jakość całego waszego życia. - Brian Tracy, autor bestsellera Eat That Frog.

Jeśli cały sekret jest tak prosty i polega na tym, żeby co tydzień znaleźć trochę czasu na robienie czegoś, co naprawdę lubimy i co sprawia nam przyjemność, to dlaczego w ten właśnie sposób nie postępuje więcej z nas Dlaczego przez większość dnia czujemy się raczej przytłoczeni i przygnębieni niż uwzniośleni i podniesieni na duchu Czy jesteśmy po prostu nazbyt zajęci i zapracowani - Todd Duncan

Książka „Życie na linie. Jak unikać stresu i napięcia w życiu i pracy” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MT Biznes.

Książka posiada 270 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Życie na linie. Jak unikać stresu i napięcia w życiu i pracy"
Todd Duncan - autor m.in.: