pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

Autor książki:

Halszka Witkowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788382951691
ISBN: 978-83-8295-169-1
Data: 2022-09-09
31.58  45.00  13.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Każdy z nas słyszał o kimś, kto odebrał sobie życie. Ale czy każdy z nas rozumie, dlaczego Czy zastanawiałeś się, o czym myśli człowiek na chwilę przed targnięciem się na swoje życie A może sam stanąłeś kiedyś na krawędzi i wiesz to z doświadczenia
Nieważne, czy podpiszesz się pod pierwszym, czy pod drugim zdaniem - w obu przypadkach ta książka jest dla Ciebie.

Halszka Witkowska, znana polska specjalistka w dziedzinie suicydologii, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oraz garść statystyk, wyjaśnia, co kryje się za słowem samobójstwo. W "Życiu mimo wszystko" odpowiada na wiele pytań dotyczących tego niezwykle trudnego, od lat uznawanego za społeczne tabu tematu.

Z jej opowieści dowiesz się:
czy to prawda, że co roku więcej Polaków traci życie w wyniku samobójstwa niż w wypadkach drogowych,
co zawierają listy pożegnalne samobójców
dlaczego jedną z największych grup ryzyka są weterynarze
jaki wpływ na samobójstwa dzieci i młodzieży mają internetowi influencerzy
co sprawia, że człowiek przestaje chcieć istnieć
Halszka Witkowska - suicydolog, a także pomysłodawczyni i koordynatorka pierwszej w Polsce platformy edukacyjno-pomocowej dla osób w kryzysie samobójczym i ich bliskich "Życie Warte Jest Rozmowy". Za swoją misję uważa upowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania samobójstwom, co czyni zarówno jako badaczka i wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, jak i aktywistka społeczna. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i ekspertem Ministerstwa Zdrowia. Dotąd opublikowała między innymi dobrze przyjętą pracę naukową "Samobójstwo w kulturze dzisiejszej. Listy samobójców jako gatunek wypowiedzi i fakt kulturowy" (2021) oraz była jednym z redaktorów naukowych publikacji "Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze" (2020) i "Nikt nie chce umierać. Autodestrukcja w perspektywie kulturowej" (2022). Trenuje jeździectwo, uczestniczy w zawodach. Szymon Falaciński - dziennikarz freelancer, od niedawna związany z "Newsweek Polska". Aktywny harcmistrz oraz pracownik planów teatralnych i filmowych. Wierzy w możliwość interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń. Mieszka w Warszawie z psem Chałką, a wolne chwile stara się spędzać z dala od zgiełku miasta.

Książka "Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie" - Halszka Witkowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.58 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]