pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zwyczajni bohaterowie

Autor książki:

Scott Turow

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788373017511
ISBN: 83-7301-751-8
Data: 2007-05-04
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Po śmierci swego ojca Davida Stewart Dubinsky odkrywa jego wojenne listy do narzeczonej. Wynika z nich, że ten stanął przed sądem i został skazany.
Stewart układa historię ojca z fragmentów zdobytych w archiwach wojskowych, z korespondencji i z zapisków w pamiętniku, który powstał w areszcie i został przechowany przez adwokata. Dowiaduje się, że David, prawnik JAG, miał aresztować Roberta Martina, oficera OSS, który choć współpracował z Résistance, wykonywał polecenia nie tylko swojego dowódcy.
Rekonstruując przerażające wydarzenia oraz bolesne wybory, których musiał dokonać David na polu bitwy, w sali rozpraw i w miłości, Stewart coraz lepiej rozumie swą przeszłość, charakter ojca i brutalną naturę wojny.
Scott Turow, absolwent Amherst College, studiował kreatywne pisanie na Uniwersytecie Stanforda, a następnie prawo na Harvardzie. Pracował jako prokurator, obecnie jest partnerem w firmie prawniczej w Chicago. Jako pisarz debiutował w 1987 roku, publikując bestseller Uznany za niewinnego (w jego ekranizacji główną rolę zagrał Harrison Ford). W 2001 roku REBIS wydał w serii z Salamandrą Okaleczonych, powieść Turowa znacznie wykraczającą poza konwencję thrillera i uznaną przez "Time” za książkę roku 1999. Błędy odwracalne (REBIS, 2003) były wielkim hitem w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów "New York Timesa” i "USA Today”. Powieści Turowa przetłumaczono na ponad 20 języków i wydano w 25 milionach egzemplarzy.
Zwyczajni bohaterowie znaleźli się od razu na listach bestsellerów ”New York Timesa”, "Publishers Weekly” i "USA Today”.

Książka "Zwyczajni bohaterowie" - Scott Turow - oprawa miękka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2006 r.