pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zwiastowanie narodzin Jezusa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2002
Oprawa: miękka
Ilość stron: 31 s.
EAN: 9788370144258
ISBN: 83-7014-425-X
Data: 2009-06-09
5.97  8.00  2.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

W niniejszej serii zatytułowanej Zwiastowanie Pańskie będą ukazywać się pozycje poświęcone tekstom biblijnym i liturgicznym, zabytkom malarstwa chrześcijańskiego oraz innym dziełom sztuki i literatury, związanym ze Zwiastowaniem Pańskim.
Prezentowana publikacja pochyla się nad fragmentem z pierwszego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza.
Zwiastowanie narodzin Jezusa składa się z dwóch rozdziałów: I Tekst Łk 1,26-38 - Jeśli chce się dobrze zrozumieć tekst biblijny, najpierw trzeba omówić problemy literackie (pkt 1-3). Jest to tak jak oczyszczenie przedpola przed zasadniczym zmierzeniem się z biblijną perykopą. Właściwej egzegezie poświęcony jest 4 punkt tej części opracowania. 1. Kontekst 2. Krytyka tekstu 3. Gatunek literacki 4. Egzegeza II. Oddziaływanie tekstu - Świadectwa związane z kontrowersją odnośnie do dziewictwa Maryi i poczęcia przez Nią Jezusa z Ducha Świętego. 1. Wirkungsgeschichte - odwoływanie się do historii oddziaływania tekstu 2. Orzeczenia Kościoła 3. Tradycja chrześcijan 4. Pisma apokryficzne

Książka "Zwiastowanie narodzin Jezusa" - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 31 stron i została wydana w 2002 r. Cena 5.97 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Medytacje brewiarzowe - okładka książki

Medytacje brewiarzowe

Kazimierz Romaniuk
Ikona Zwiastowania - okładka książki

Ikona Zwiastowania

ks. Michał Janocha
Tobie, Panie, zaufałem... - okładka książki

Tobie, Panie, zaufałem...

Kazimierz Romaniuk
Produkty podobne: