pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ewangelia według św. Marka. Rozdziały 1,1 - 8,26. Seria: Nowy komentarz...
Tytuł książki:

Ewangelia według św. Marka. Rozdziały 1,1 - 8,26. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom II cz. 1

Autor książki:

ks. Artur Malina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788377972045
ISBN: 978-83-7797-204-5
Data: 2007-12-03
63.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

"Przez długi czas Ewangelia według św. Marka nie stanowiła przedmiotu szczególnego zainteresowania w kościelnej egzegezie. Najpierw dlatego, że była to najkrótsza spośród ewangelii a ponadto wiele jej perykop odnajdywano u Mateusza i Łukasza. We współczesnych badaniach sytuacja uległa zmianie. Nie tylko dzięki pojawieniu się zgodnego przekonania, że jako najstarsza spośród ewangelii była ważnym źródłem dla dwóch pozostałych synoptyków, ale także dlatego, że dla dzisiejszych uczonych poszukujących najpełniejszego obrazu historycznego Jezusa Ewangelia św. Marka pozostaje trwałym punktem odniesienia.

Niniejszy pierwszy tom komentarza do Ewangelii św. Marka w serii NKB autorstwa ks. Artura Maliny, znakomitego znawcy tej Ewangelii, zapowiada zakończenie ośmiotomowego komentarza do czterech ewangelii, co przyjmujemy z radością i satysfakcją. Tym bardziej, że celem nadrzędnym Autora tego komentarza, podobnie jak w innych z tej serii, jest głoszenie „Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego”, czyli przełożenie wieoloaspektowego orędzia Ewangelii na czasy dzisiejsze. Prezentacja poszczególnych perykop w komentarzu zaczynająca się od problematyki tekstualnej poprzez zagadnienia historyczne, literackie i ściśle egzegetyczne prowadzi do ukazania ich teologicznego, historycznego i antropologicznego przesłania."
ks. prof. dr hab. Antoni Paciorek

Książka "Ewangelia według św. Marka. Rozdziały 1,1 - 8,26. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom II cz. 1" - ks. Artur Malina - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2013 r. Cena 63.34 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Artur Malina - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: