pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zostań mistrzem Arduino. Projekty dla początkujących i zaawansowanych

Autor książki:

Jon Hoffman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788328355224
ISBN: 978-83-2835-522-4
Data: 2019-05-30
65.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Arduino od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników elektroniki, robotyki i tych, którzy lubią w domowym zaciszu zbudować sobie własny gadżet. Arduino może komunikować się z komputerem, posiada także porty służące do podłączania zewnętrznych elementów elektronicznych, takich jak silniki, przekaźniki, fotodiody, diody laserowe, głośniki, mikrofony itp. Oprogramowanie służące do programowania Arduino jest dostępne za darmo. To wszystko sprawia, że platforma może posłużyć do budowy najprzeróżniejszych robotów, sterowników, czujników czy interfejsów do komunikacji z innymi urządzeniami.

Ta książka jest wszechstronnym przewodnikiem, dzięki któremu w pełni wykorzystasz Arduino. Z jej pomocą szybko zdobędziesz wiedzę o elementach elektroniki i programowania, aby wkrótce tworzyć zaawansowane projekty Arduino. Znajdziesz tu mnóstwo praktycznych wzorów i przykładów do ćwiczeń. Rozpoczniesz od podstaw elektroniki, dzięki którym zrozumiesz zagadnienia dotyczące komponentów, układów i prototypów. Następnie poznasz podstawy kodowania, dowiesz się, jak posługiwać się Arduino IDE, jak podłączyć Arduino do komputera i jak uruchamiać własne projekty. Kolejne rozdziały książki dotyczą małych projektów, dzięki którym nauczysz się wykorzystywać do budowania własnych urządzeń wyświetlacze LCD, silniki krokowe, syntezatory mowy, a nawet technologie bezprzewodowe!
W tej książce:
podstawy teorii elektroniki i obwodów
Arduino IDE i podstawowe operacje w języku C
sterowanie diodami LED za pomocą kodu
stosowanie silników krokowych w budowie robota
zdalne sterowanie Arduino za pomocą RF i Bluetooth
budowa generatora dźwięków z przyciskami
Arduino już masz. Teraz potrzebujesz tylko wyobraźni!
O autorze
Jon Hoffman od ponad ćwierćwiecza zajmuje się administrowaniem systemami i sieciami oraz ich bezpieczeństwem, a także tworzeniem aplikacji i architekturą systemów. Od 2008 roku tworzy oprogramowanie na platformę i OS. Jego prawdziwą pasją jest podejmowanie wyzwań w zakresie technologii informatycznych i oczywiście pokonywanie napotkanych problemów.

Książka "Zostań mistrzem Arduino. Projekty dla początkujących i zaawansowanych" - Jon Hoffman - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r. Cena 65.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.