pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy

Autor książki:

Chris Oxlade

Dane szczegółowe:
Wydawca: Papilon
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
EAN: 9788327104960
ISBN: 978-83-2710-496-0
Data: 2021-04-13
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Oto warsztat pełen pojazdów! Napraw je, korzystając ze wskazówek i przekrojów. Znajdź odpowiednie narzędzia do wykonania zadania. Pomyśl, jak pomóc tym autom, żeby mogły jechać!
Krótkie teksty, czytelne ilustracje i praktyczne wskazówki. Książka przedstawia wszystkie pojazdy, które dzieci uwielbiają: pociągi, koparki, betoniarki, helikoptery, samoloty i statki kosmiczne.

Jest tu tak wiele zadań, że książka zapewni maluchom zajęcie na wiele godzin i nawet nie zauważą, jak wiele nauczą się po drodze. Doskonały prezent dla dzieci kochających maszyny i dla przyszłych inżynierów.

Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.

Książka "Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy" - Chris Oxlade - oprawa twarda - Wydawnictwo Papilon. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2021 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna; Ocena: 5 pkt.; Data: 2022-03-19
Od wczesnego dzieciństwa rodzice aktywnie obserwują, jakie to pasje interesują ich dzieci, a w szczególności chłopców. Chłopcy na ogół w wieku przedszkolnym lubią podążać śladami za tatą, który zazwyczaj dobrze zna się na samochodach. Jest to wspaniałe uczucie, gdy patrzymy, na dziecko jak się rozwija.

Autorzy książki pt. Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy Chris Oxlade, Jez Tuya przygotowali dla małych odbiorców bardzo dobrze opracowany i opisany zakres wiedzy na temat samochodów i innych pojazdów np. koparek, pociągów, wozów strażackich, motorówek itp.

To nie jest lada prosty wyczyn, aby dotrzeć tak od razu do dzieci, które w obecnej dobie współczesnej technologii komputerowej mogły znów, na nowo rozwinąć swoje pasje rezygnując z nich na rzecz odwrócenia się od ekranu telefonu komórkowego bądź tabletu.

Każdy z bohaterów w tej oto książce przedstawiony został w innej sytuacji, a to potrafi zaciekawić dziecko, bo widzi jego reakcję, emocje, a przy tej okazji może wraz z nim wspólnie przeżywać jego przygodę, która związana jest po drodze z przygotowanymi do rozwiązania zagadkami.

Podoba mi się w tej oto książce, że została ona pod każdym możliwym względem wydana estetycznie. Posiada piękne wykonane ilustracje pojazdów, podzespołów i części zamiennych.

Elementem dodatkowym zamieszczonym na samym końcu tej książki jest pozostawione puste miejsce na narysowanie swojego ulubionego pojazdu.

Mały czytelnik dzięki zapoznaniu się z tą książką będzie umiał wykazać się zgromadzoną w niej dotychczasową wiedzą teoretyczną na temat samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych służących do poruszania się po drodze w codziennej pracy, a praktyczną wiedzę zastosuje z udziałem pomocy rodzica.

Książka dedykowana jest zarówno dla chłopców, jak dla dziewczynek.

Zaletą książki jest to, że nie trzeba jej czytać po kolei, lecz wybiórczo według upodobań czytelnika.
skomentuj opinię/recenzję [+]