pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zmierzch Tudorów. Dziewięciodniowa królowa i jej siostry
Tytuł książki:

Zmierzch Tudorów. Dziewięciodniowa królowa i jej siostry

Autor książki:

Philippa Gregory

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788324583058
ISBN: 978-83-2458-305-8
Data: 2018-09-19
29.09  47.00  17.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Po śmierci Henryka VIII rozpoczyna się walka o sukcesję. Nieletni syn zmarłego władcy nie rządzi samodzielnie, a w kolejce do tronu ustawiają się zwaśnieni spadkobiercy Tudorów.

Połowa XVI wieku, Anglia. Kiedy nieletni król Edward VI Tudor umiera, królową zostaje Joanna Grey, prasiostrzenica zmarłego Henryka VIII. Tymczasem katoliczka Maria Tudor, córka Henryka VIII, pośpiesznie gromadzi armię i więzi Joannę w Tower. Ponieważ Joanna odmawia wyparcia się wiary protestanckiej, Maria I Tudor posyła ją na szafot. Również siostry straconej królowej, Katarzyna i Maria, pozostają w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dopóki królowa Maria nie urodzi potomka. Ich trudne położenie nie ulega poprawie, gdy władzę obejmuje Elżbieta I. W każdej chwili siostry Grey mogą podzielić los ściętej Joanny.

"W Zmierzchu Tudorów czytelnicy spotykają się oko w oko z Joanną Grey, dziewięciodniową królową Anglii, oraz z jej dwiema siostrami Katarzyną i Marią. Wszystkie one łamią konwenanse, chcąc wieść życie po swojemu. Wspaniały dodatek do uwielbianego przez czytelników cyklu. Warto było tyle czekać." - Bustle.com

Książka "Zmierzch Tudorów. Dziewięciodniowa królowa i jej siostry" - Philippa Gregory - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2018 r. Cena 29.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Philippa Gregory - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dwór Anny - okładka książki

Dwór Anny

Halina Kowalczuk
Demon Luster - okładka książki

Demon Luster

Martyna Raduchowska
Produkty podobne:
Dwie królowe - okładka książki

Dwie królowe

Philippa Gregory