pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zła waluta

Autor książki:

Ewelina Dyda

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 135x202 mm
EAN: 9788328037274
ISBN: 978-83-2803-727-4
Data: 2017-01-25
30.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Każdego można kupić. Trzeba tylko znać odpowiednią walutę.

Prywatny detektyw Jakub Rau otrzymuje zlecenie oczyszczenia z zarzutu morderstwa Igora Haddada. Sprawa komplikuje się, gdy giną kolejne osoby powiązane z ofiarą, śliczną studentką pielęgniarstwa. Rau odnosi wrażenie, że niektórym w Tarnobrzegu bardzo zależy na tym, by za zbrodnie odpowiadał mający arabskie korzenie Haddad.

Prywatny detektyw Jakub Rau na co dzień zajmuje się śledzeniem niewiernych małżonków, popijaniem piwa z kubka z podobizną Humphreya Bogarta i wylewaniem żali przed Chandlerem, czarnym kocurem z morderczymi skłonnościami. Co innego można zresztą robić w Tarnobrzegu, w którym - jak mawia zaprzyjaźniony policjant - ludzie chcą mieć przede wszystkim spokój. Ale to nie na temat.

Gdy dochodzi do zabójstwa młodej studentki pielęgniarstwa, wieści rozchodzą się błyskawicznie i elektryzują mieszkańców. Zwłaszcza że podejrzany zostaje schwytany na miejscu zbrodni - to chłopak ofiary, z kryminalną przeszłością i z arabskim pochodzeniem. Idealny oskarżony, bo jak mawia zaprzyjaźniony policjant: przymykać swojego jakoś głupio.

Tylko matka zatrzymanego wierzy w jego niewinność. Piękna i elegancka Olga zleca prywatnemu detektywowi znalezienie prawdziwego mordercy. Sprawa komplikuje się, gdy giną kolejne osoby powiązane z ofiarą. W mieście, gdzie wszyscy wiedzą o sobie wszystko, prowadzenie śledztwa nie jest łatwe. Mieszkańcy niechętnie dzielą się informacjami, chyba że zostaną wynagrodzeni w odpowiedniej walucie?
Dowcipny, błyskotliwy i trzymający w napięciu do ostatniej strony kryminał Eweliny Dydy to prawdziwa gratka dla miłośników stylu noir!
Ewelina Dyda - polonistka, pisarka i recenzentka. Ukończyła filologię polską ze specjalizacją krytycznoliteracką. Publikowała w kwartalniku literackim "Wyspa" i we "Frazie". Współpracowała z Portalem Kryminalnym, Booklips i Literatkami. Obecnie prowadzi popularny i ceniony blog na temat literatury (poczytajnia.wordpress.com). Mieszka w Tarnobrzegu.

Książka "Zła waluta" - Ewelina Dyda - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.57 zł. Zapraszamy na zakupy!