pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zjawiska patologii społecznej i przeciwdziałanie im w mieście średniej...
Tytuł książki:

Zjawiska patologii społecznej i przeciwdziałanie im w mieście średniej wielkości. Kryminologiczna monografia terenu

Autor książki:

Leszek Wieczorek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 756 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788371647659
ISBN: 978-83-7164-765-9
Data: 2014-03-11
Obniżka ceny! 38.52  73.50  34.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zjawiska patologii społecznej i przeciwdziałanie im w mieście średniej wielkości. Kryminologiczna monografia terenu - Leszek Wieczorek - opis książki:

"Już na wstępie należy stwierdzić, że praca zasługuje na publikację i to wjej iobecnej znacznej objętości. Stanowi ona poważny wkład w rozwój polskiej kryminologii przez to, że jest pionierskim opracowaniem pierwszej polskiej kryminologicznej monografii terenu, która w sposób możliwie pełny daje obraz zjawisk patologii społecznej na obszarze zindywidualizowanej struktury lokalnej (...) Zjawiska te zostały ukazane w ich zróżnicowaniu, specyfice, nasileniu i wzajemnych proporcjach. Bardzo cenne jest to, że w monografii te zjawiska zostały ujęte dynamicznie, z uwzględnieniem róznych lat, co pozwoliło dać ich obraz w poszczególnych latach i uchwycić tendencje rozwojowe.(...)

Bardzo ważnym elementem jest zawarte w niej niezwykle szerokie zaprezentowanie podejmowanych działań zmierzających do przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej. (...) Należyte miejsce poświęcono politycy karnej tamtejszego Sądu Rejonowego (...).

Trzeba z naciskime podkreślić, że recenzowana monografia jest owocem ogromnego wysiłku badawczego, który polegał na zdobyciu niekiedy niełatwego dostępu do źródeł, ich starannym wykorzystaniu i opracowaniu uzyskanych dzięki nim danych. Liczba rozbudowanych niekiedy znacznie tabel jest imponująca(...)"

<br>

prof. dr hab. Leon Tyszkiewicz

Książka „Zjawiska patologii społecznej i przeciwdziałanie im w mieście średniej wielkości. Kryminologiczna monografia terenu” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Książka posiada 756 stron i została wydana w 2014 r. Cena 38.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zjawiska patologii społecznej i przeciwdziałanie im w mieście średniej..."
Leszek Wieczorek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Edukacja obywatelska w działaniu - okładka książki
Edukacja obywatelska w działaniu Anna Kordasiewicz, Przemysław Sadura
Produkty podobne:
Małżeństwo i rodzina w ponownoczesności. - okładka książki
Małżeństwo i rodzina w ponownoczesności. Szanse... Wojciech Muszyński, Ewa Sikora (red.)
Inżynierowie społeczni i technologie - okładka książki
Inżynierowie społeczni i technologie zdobywania... Wojciech K. Szalkiewicz, Marek Sokołowski