pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zintegrowany system oceny aktywności przedsiębiorstw i prognozowania kategorii makroekonomicznych

Autor książki:

Małgorzata Kokocińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 139 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374173056
ISBN: 978-83-7417-305-6
Data: 2009-07-03
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowoczesna makroekonomia i nowoczesna ekonometria uzyskują w ostatnich latach coraz większą spójność. Stanowi to dobry grunt do inicjowania programów badawczych, mających na celu zintegrowanie osiągnięć obu nauk. Jednym z ważniejszych obszarów badawczych jest łączenie zjawiska wzrostu i fluktuacji gospodarczych, a w szczególności prognozowanie kategorii makroekonomicznych. Praca przedstawia innowacyjne w tym zakresie połączenie dwóch źródeł informacji o zachodzących procesach gospodarczych, pochodzących ze statystyki ilościowej i z badań koniunktury metodą testu koniunkturalnego.
Ideą badań była empiryczna weryfikacja możliwości zintegrowania wskaźników pochodzących z badań koniunktury z wybranymi wskaźnikami statystyki ilościowej w celu poprawy diagnozowania i prognozowania stanu koniunktury gospodarczej Polski. Przyjęta koncepcja pozwoliła na wypracowanie adekwatnej dla poprawności prognozowania procedury ekonometrycznej, a to z kolei umożliwiło prezentację wyznaczonych prognoz oraz ocenę, w jakich przypadkach włączenie jakościowych wskaźników do modelu ekonometrycznego poprawia jakość generowanych prognoz.

Książka "Zintegrowany system oceny aktywności przedsiębiorstw i prognozowania kategorii makroekonomicznych" - Małgorzata Kokocińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Książka posiada 139 stron i została wydana w 2007 r.