pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zeszyty Formacji Duchowej nr 76. Kryzys - godzina Boga
Tytuł książki:

Zeszyty Formacji Duchowej nr 76. Kryzys - godzina Boga

Autor książki:

o. Amedeo Cencini FdCC

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 82 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 977142685170576
ISSN: 1426-8515
Data: 2017-08-17
10.20  13.00  2.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Interesujący i piękny temat: kryzys jako godzina Boga. Już sam tytuł pomaga nam poprawnie interpretować to pojęcie. Gdy mówimy o kryzysie, myślimy często o trudnych sytuacjach. Oczywiście, kryzysy to także te szczególne sytuacje. Najpierw jednak warto uwzględnić etymologiczne znaczenie tego słowa.

Kryzys oznacza zasadniczo zdolność człowieka do decyzji, dokonywanie przez niego wyboru. Człowiek żyje, dokonując wyborów - to jest jego stała postawa. Nie czeka, aż zdarzą się szczególne sytuacje, ale uczy się, jak najlepiej przeżywać każdy moment swojego życia, stale zadając sobie pytanie: jaka jest w tej chwili najlepsza rzecz, jaką mógłbym zrobić?
Jeśli jest to człowiek wierzący, to stawia sobie pytanie: czego Pan pragnie ode mnie w tej chwili? Albo jeszcze lepiej: co Pan mi teraz daje? Albo też - to druga strona medalu: o co Pan mnie prosi? Jeżeli ktoś nauczy się żyć stale w tej postawie, z tą uwagą, czujnością, życie się zmienia. Jezus w Ewangelii wzywa nas do czujności. Natomiast osoba czujna to taka, która ciągle pyta: Panie, gdzie jesteś? To jest typowa postawa człowieka wierzącego.

Książka "Zeszyty Formacji Duchowej nr 76. Kryzys - godzina Boga" - o. Amedeo Cencini FdCC - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 82 stron i została wydana w 2017 r. Cena 10.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
o. Amedeo Cencini FdCC - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: