pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zeszyty Formacji Duchowej nr 75. Hiob - Księga nadziei
Tytuł książki:

Zeszyty Formacji Duchowej nr 75. Hiob - Księga nadziei

Autor książki:

bp Grzegorz Ryś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 114 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 977142685170575
ISSN: 1426-8515
Data: 2017-03-31
10.72  13.00  2.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Księga Hioba jest księgą podwójnej nadziei - zauważa bp Grzegorz. Hiob darzy nadzieją Boga, ale i Bóg darzy nadzieją Hioba: „Jest nadzieja po stronie człowieka; choćby taka, że cierpienie ma sens, nawet jeśli cierpisz niezasłużenie, niesprawiedliwie.

Ale jest też nadzieja po stronie Boga, nadzieja na to, że jest na świecie człowiek, który Go kocha łaskawie, kocha Go za darmo”. W Księdze Hioba wybrzmiewają nie tylko modlitwy Hioba, w których nadzieja ani przez chwilę nie umiera, ale także pełna nadziei prośba Boga do Hioba: „Zaufaj Mi, zaufaj!”. I Hiob ufa. Przyjaciele Hioba, niczego nie rozumiejąc z relacji, która łączy Hioba z Bogiem, używają „retuszu” próbując tłumaczyć mu, dlaczego cierpi. Hiob nie potrzebuje tego pytania „dlaczego”, nie potrzebuje „retuszu”, by ufać Bogu.

Nadzieja Hioba rodzi się z krystalicznej ufności, a Bogu nie przeszkadza jego trąd i pełne bólu oblicze, aby dostrzec jego krystaliczne serce. Hiob ma świadomość, że już od początku stworzenia jest kochany, że jest żywą osobą naznaczoną szczególną relacją miłości do Stworzyciela (Gianfranco Ravasi). Wyzna swemu Stwórcy, że od początku Jego troska strzegła jego tchnienia (por. Hi 10, 12). Tej nadziei mocno się uchwycił i trzymał; nie oderwało go od niej nawet zwielokrotnione pasmo nieszczęść i opuszczenie przez ludzi.

Książka "Zeszyty Formacji Duchowej nr 75. Hiob - Księga nadziei" - bp Grzegorz Ryś - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 114 stron i została wydana w 2017 r. Cena 10.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
bp Grzegorz Ryś - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: