pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zeszyty Formacji Duchowej nr 71. Siedem listów do Kościołów
książka:

Zeszyty Formacji Duchowej nr 71. Siedem listów do Kościołów

Dane szczegółowe:
Producent: Salwator
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 106 s.
EAN: 5902490411777
ISBN: 5902490411777
Data: 2021-04-13
10.82  10.96  0.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zeszyty Formacji Duchowej nr 71. Siedem listów do Kościołów - opis książki:

Kto pisze Siedem Listów Tym prostym pytaniem bp Grzegorz Ryś rozpoczyna serię rozważań poświęconych Listom do Siedmiu Kościołów w Księdze Apokalipsy. Odpowiedź znajdujemy w pierwszych słowach Księgi: Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg. Zaledwie otwieramy Księgę dowiadujemy się, że On jest najważniejszy i że bez Niego nie przeczytamy dobrze ani jednej stronicy Apokalipsy, bez Niego nie poznamy prawd objawionych. Dotyczy to nie tylko Apokalipsy, ale wszystkich Ksiąg Biblii. Najważniejsze pytanie w Apokalipsie i w całej Biblii jest pytaniem o Jezusa Chrystusa: co Księga mówi o Nim On, i tylko On, najpełniej objawia Boga.

Apokalipsa nie jest moralizowaniem,
nie jest poradnikiem do rozstrzygania kłopotów kościelnych ().
Owszem, ostateczną odpowiedzią na każdy z naszych problemów
jest odpowiedź na pytanie: kim jest Jezus ()
Rozpoznaję, kim On jest, i to jest pierwsza odpowiedź na moje problemy.

Rozważania biblijne nad Listami do Siedmiu Kościołów cechuje prostota i żar. Pomagają zbliżyć się na nowo do Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła, poznać z bliska Autora i Adresata; poznać i na nowo pokochać. Pomagają poczuć się Kościołem, który kocha swego Pana i dlatego w swoim konkretnym położeniu, jakiekolwiek by ono nie było, tęskni i woła niezmiennie: Przyjdź, Panie Jezu! (por. Ap 22, 20).

Książka "Zeszyty Formacji Duchowej nr 71. Siedem listów do Kościołów" - bp Grzegorz Ryś - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 106 stron i została wydana w 2016 r. Cena 10.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]