pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zeszyty Formacji Duchowej nr 68. Błogosławiona między niewiastami....
Tytuł książki:

Zeszyty Formacji Duchowej nr 68. Błogosławiona między niewiastami. Księga Judyty

Autor książki:

bp Grzegorz Ryś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 977142685150768
ISSN: 1426-8515
Data: 2015-07-31
10.72  13.00  2.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zeszyty Formacji Duchowej nr 68. Błogosławiona między niewiastami. Księga Judyty - opis książki:

Wiara nie jest teorią, nie jest wysublimowaną koncepcją, abstrakcją, ona stanowi rzeczywistość głęboko zakorzenioną w naszym życiu, tu i teraz, w historii.

Bóg jest zaangażowany we wszystko, co się dzieje w naszym życiu, w naszym świecie. Bóg jest - i o tym ostatecznie mówi Księga Judyty - najważniejszym Aktorem historii świata. Jest Tym, który tę historię trzyma w swoich rękach, nadaje jej sens, kierunek. Bóg objawia się w czasie, w przestrzeni - tam, gdzie człowiek żyje, w samym środku jego życia.

Wiara nie jest teorią, wiara jest zmaganiem. Księga Judyty opowiada zatem o zasadniczym wyzwaniu, wobec którego postawiony jest człowiek - w samym środku zmagania pomiędzy dobrem a złem. Postawiony w takiej sytuacji, musi szukać ocalenia poza sobą.

Najważniejszym pytaniem w wierze i najważniejszym pytaniem Księgi Judyty jest pytanie o zbawienie.

Judyta nie robi nic wielkiego, nic wyjątkowego. Czyni to, co jest dostępne każdemu. Kanały łaski, którymi Pan Bóg do niej dociera i kształtuje w niej heroiczne postawy, są bardzo proste, przeciętne. My też nie potrzebujemy płonących krzewów na pustyni. Biblia wystarczy, liturgia - siedem prostych sakramentów - wystarczy. Chodzi o elementarną wierność prostym narzędziom.

Książka "Zeszyty Formacji Duchowej nr 68. Błogosławiona między niewiastami. Księga Judyty" - bp Grzegorz Ryś - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2015 r. Cena 10.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]