pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zemsta najlepiej smakuje na zimno

Autor książki:

Joe Abercrombie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mag
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 819 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788374806640
ISBN: 978-83-7480-664-0
Data: 2012-01-13
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Od dziewiętnastu lat płynie krew. Okrutny wielki książę Orso zaciekle zmaga się ze skłóconą Ligą Ośmiu, wykrwawiając kraj. Podczas gdy maszerują armie, spadają głowy i płoną miasta, bankierzy, kapłani oraz starsze, mroczniejsze potęgi toczą śmiertelną zakulisową rozgrywkę, usiłując wskazać, kto zostanie królem.

Być może wojna to piekło, jednak dla Monzy Murcatto, Węża Talinsu, najstraszliwszej i najsłynniejszej najemniczki na usługach wielkiego księcia Orso, jest także znakomitym sposobem na zarobek. Jej zwycięstwa uczyniły ją sławną — nieco zbyt sławną jak na gust jej pracodawcy, który każe ją strącić z górskiego szczytu. Zdradzonej Monzie pozostają jedynie strzaskane ciało i paląca żądza zemsty. Bez względu na cenę siedmiu ludzi musi umrzeć.

Sojusznikami Monzy zostają najbardziej zawodny pijaczyna i najbardziej zdradziecki truciciel w całej Styrii, masowy morderca z obsesją na punkcie liczb oraz barbarzyńca, który chce jedynie czynić dobro. W poczet jej wrogów zalicza się ponad połowa narodu. A to jeszcze nie koniec, gdyż wkrótce jej tropem zostaje posłany najniebezpieczniejszy człowiek na świecie, który ma dokończyć to, co zaczął książę Orso…

Książka "Zemsta najlepiej smakuje na zimno" - Joe Abercrombie - oprawa twarda - Wydawnictwo Mag. Książka posiada 819 stron i została wydana w 2019 r.