pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zełenski. Poza scenariuszem

Autor książki:

Sergiej Rudenko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 330 s.
EAN: 9788367324281
ISBN: 978-83-6732-428-1
Data: 2022-05-30
24.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opowieść o życiu, które wykracza poza wszelkie scenariusze.

Pierwsza biografia Wołodymyra Zełenskiego, napisana przez ukraińskiego dziennikarza Sergieja Rodenkę.

W lutym 2022 roku uwaga całego świata skupiła się na Ukrainie i jej prezydencie. To wtedy z dnia na dzień Wołodymir [Wołodymyr] Zełenski dołączył do grona najważniejszych postaci ostatnich dziesięcioleci i stał się ponadnarodowym symbolem. Ale kim jest człowiek za [ze] zrodzoną na wojnie legendą Jak to się stało, że aktor komediowy stanął na czele narodu, który rzucił wyzwanie Władimirowi Putinowi i podjął nierówną walkę z brutalnym agresorem Co uczyniło człowieka bez politycznego doświadczenia wzbudzającym podziw przywódcą
Ukraiński dziennikarz Siergiej Rudenko opowiada historię życia Zełenskiego ze znawstwem i pasją, jednocześnie zachowując niezależne spojrzenie uczciwego reportera. To nie jest książka napisana z zewnątrz - Rudenko przygląda się Zełenskiemu w zbliżeniu, rozmawia z jego najbliższymi współpracownikami i przeciwnikami, bada jego młodość i przebieg kariery w show-biznesie. Nie jest to też laurka ani demaskatorski proces. To polityczna i osobista biografia człowieka, który pragnął być prezydentem niosącym swojemu narodowi pokój - a został prezydentem czasu wojny. Rudenko doprowadza swoją opowieść tak daleko, jak to możliwe: ostatnie rozdziały książki zostały napisane w schronie, w czasie pierwszych rosyjskich nalotów bombowych na Ukrainę.

Książka "Zełenski. Poza scenariuszem" - Sergiej Rudenko - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 330 stron i została wydana w 2022 r. Cena 24.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.