pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ja tu zostaję Fenomen Wołodymyra Zełenskiego

Autor książki:

Natalia Bryżko-Zapór

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIĘŹ
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788366769359
ISBN: 978-83-6676-935-9
Data: 2022-07-13
35.57  49.98  14.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Od stand-upera i komedianta do pełnego godności i charyzmy męża stanu. Wołodymyr Zełenski, oświadczając wobec rozpoczętej przez Rosję wojny: Nie poddamy się i zostając w Kijowie, błyskawicznie zyskał status człowieka ikony. Jego profile społecznościowe w ciągu tygodnia pobiły rekordy oglądalności i zebrały więcej fanów niż angielska królowa czy francuski prezydent. We własnym kraju przekonali się do niego nawet zaciekli przeciwnicy. Bez wątpienia jest dzisiaj centralną postacią Ukrainy, ale jednocześnie uosobieniem jej bohaterów mniej znanych, choć równie odważnych, walecznych, zdeterminowanych i upartych.

Jak podkreśla Natalia Bryżko-Zapór, z jednej strony Zełenski to człowiek absolutnie wyjątkowy, z drugiej - jego droga życiowa obrazuje przemiany dokonujące się w całym ukraińskim społeczeństwie. Nie da się jego biografii zrozumieć w oderwaniu od współczesnej historii kraju, wychodzącego z postradzieckiego chaosu i marazmu. Opisując fenomen Zełenskiego, autorka wiele uwagi poświęca więc fenomenowi współczesnej Ukrainy, z jej kolejnymi wolnościowymi zrywami i gruntującym się w niej poczuciem przynależności do zachodniej cywilizacji.

Książka "Ja tu zostaję Fenomen Wołodymyra Zełenskiego" - Natalia Bryżko-Zapór - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WIĘŹ. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]