pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Żelazna rękawica Stalina

Autor książki:

Herkus Kuncius

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kolegium Europy Wschodniej
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
EAN: 9788378933403
ISBN: 978-83-7893-340-3
Data: 2023-07-25
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powieść Herkusa Kuniusa w przekładzie Izabeli Korybut-Daszkiewicz Żelazna rękawica Stalina jest przewrotną biografią kata, który padł ofiarą systemu. Herkus Kunius nie ma litości do swojego bohatera, którego torturuje własną ironią.

Herkusa Kunius w swojej książce z ogromną dawką ironią opisuje losy urodzonego na Litwie Nikołaja Jeżowa, szefa NKWD i wykonawcy Wielkiego Terroru. Książka to literackie studium przypadku przedstawiające narodziny homo sovieticus i przypominające o genezie krwawego bolszewizmu w imperium rosyjskim.

Żelazna rękawica Stalina to fantastyczna hybryda. Niby biografia Nikołaja Jeżowa, sowieckiego kata, szefa NKWD, ale tak naprawdę - szalona powieść o naszej (środkowo - wschodniej) Europie. Bardzo prawdziwa i trochę zmyślona. Intrygująca i przerażająca. Śmieszna i straszna. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Niemniej za słowami i obrazami czai się wielki strach. Widać krew. Ten literacki rollercoaster wciąga od pierwszego do ostatniego zdania. Mistrzostwo. Absolutne.

Piotr Kępiński

Książka "Żelazna rękawica Stalina" - Herkus Kuncius - oprawa miękka - Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2023 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.