pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci
Tytuł książki:

Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci

Autor książki:

Jacek Hołub

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788380497153
ISBN: 978-83-8049-715-3
Data: 2018-08-14
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci - opis książki:

"W latach 2008-2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb fizjologicznych.

Napisałem tę książkę, by pokazać, co ich matki przeżywają na co dzień. Bardzo rzadko słyszymy ich głos. Nikt nie jest w stanie opowiedzieć, co czuje żona porzucona przez męża z powodu wady genetycznej ich córki. Matka próbująca opanować atak szału niepełnosprawnego intelektualnie dwudziestopięciolatka. Kobieta patrząca na wijące się z bólu kilkumiesięczne niemowlę. Żegnająca dziecko w szpitalnej kostnicy. Nikt oprócz nich samych.

Ta książka to opowieści pięciu kobiet. Spisywałem je przez rok. Z pewnością by nie powstała, gdyby nie moje osobiste doświadczenie".

Jacek Hołub
"Pięć matek. Pięć przejmujących opowieści. O tym, że ojciec może, a matka musi. Że można być skazaną na dożywocie, choć nie udowodniono winy. O tym, że czasem trzeba żyć tak, jakby na nas usiadł niedźwiedź, jakby nad każdym dniem wisiał cień, jakby się chodziło po zaminowanej ziemi. O pogoni za pieniędzmi. O zależności, bezsilności, samotności. O okrucieństwie lekarzy, którzy nie potrafią rozmawiać. O heroicznej miłości i bezwarunkowym oddaniu. Co możemy zrobić dla matki, która pragnie, by jej dziecko umarło przed nią? Nie odwracać wzroku. Przynamniej tyle." Justyna Dąbrowska

Książka "Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci" - Jacek Hołub - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]