pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zdrowie i nierówności w zdrowiu. Determinanty i implikacje ekonomiczno-społeczne
Tytuł książki:

Zdrowie i nierówności w zdrowiu. Determinanty i implikacje ekonomiczno-społeczne

Autor książki:

Iwona Laskowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788375257052
ISBN: 978-83-7525-705-2
Data: 2012-11-12
Cena wydawcy: 31.50 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Zdrowie i nierówności w zdrowiu. Determinanty i implikacje ekonomiczno-społeczne - Iwona Laskowska - opis książki:

Badania nad stanem i nierównościami zdrowia oraz ekonomicznymi konsekwencjami złej kondycji zdrowotnej w krajach o wysokim poziomie rozwoju gospodarczego prowadzone są od wielu lat. Analizy z tego zakresu z zastosowaniem odpowiednich narzędzi statystyczno-ekonometrycznych dla warunków polskich podejmowane są sporadycznie i cechują się dużym rozproszeniem.

Realizacja zadań związanych z poprawą stanu zdrowia społeczeństwa i niwelowaniem nierówności wymaga dysponowania wynikami badań wielu dyscyplin naukowych, w tym dyscyplin zajmujących się ilościowym pomiarem zjawisk społecznych i ekonomicznych.

Powstaje potrzeba poszukiwań bądź adaptacji już istniejących metod analiz i narzędzi badawczych, mogących wspierać proces racjonalnego podejmowania decyzji związanych z wdrażaniem programów prowadzących do poprawy stanu zdrowia i redukcji nierówności.

Autorka prezentuje tu nie tylko wyniki badań nierówności w zdrowiu, lecz także wyniki badania zależności pomiędzy wzrostem gospodarczym a zdrowiem (...) oraz pomiędzy zdrowiem a wzrostem gospodarczym (...). Jej wyniki empiryczne stanowią cenny wkład do toczącej się dyskusji (...). z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Macieja Kota

Książka „Zdrowie i nierówności w zdrowiu. Determinanty i implikacje ekonomiczno-społeczne” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Iwona Laskowska - autor m.in.: