pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem
książka:

Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788324013326
ISBN: 978-83-240-1332-6
Data: 2010-03-03
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem - opis wydawcy:

Czy wiesz, że na początku XXI wieku bez trudu można kupić człowieka za 50 dolarów?
Książka Benjamina Skinnera to poruszająca i znakomicie udokumentowana opowieść o współczesnym niewolnictwie i handlu ludźmi, który kwitnie na wszystkich kontynentach.
Haiti, Sudan, Rumunia, Turcja, Indie, Holandia i Standy Zjednoczone to miejsca, gdzie autor stanął twarzą w twarz z jednym z najbardziej przerażających i lekceważonych problemów współczesnego świata, w którym żyje więcej niewolników niż w czasach, gdy niewolnictwo było usankcjonowane. Skinner jest nie tylko świadkiem tragedii niewolników, ale poznaje również z bliska ich oprawców. Błyskotliwie opisuje też złożony stosunek do problemu niewolnictwa reprezentowany przez waszyngtońskich polityków.

Ta fascynująca i odkrywająca przed nami nieznane fakty książka wywołała poruszenie i gorące reakcje na całym świecie. Pochwalnym recenzjom - opublikowanym na łamach m.in. "The New York Times”, "The Washington Times”, "International Herald Tribune” czy "Gazety Wyborczej” - towarzyszyły entuzjastyczne opinie osób takich jak Bill Clinton czy Elie Wiesel.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Czwartek, 21 Marca 2019 roku.