pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Zbiornik 13

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 123x196 mm
EAN: 9788307034164
ISBN: 978-83-0703-416-4
Data: 2018-05-18
26.81  38.60  11.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Zbiornik 13 - Jon McGregor - opis książki:

Pierwsza od 2010 roku książka nagrodzonego Impac Prize autora powieści Nawet psy. Za powieść Zbiornik 13 Jon Mc Gregor został nominowany do The Man Booker Prize 2017. Prezentowany tom to historia życia wielu osób w cieniu tragedii jednej rodziny.

Środek zimy, pierwsze lata XXI wieku. Przebywająca na wakacjach dziewczynka zaginęła w pagórkowatym terenie w sercu Anglii. Wieśniacy zostają wezwani do pomocy w poszukiwaniach obejmujących całe wrzosowiska, policja organizuje blokady dróg, a do spokojnej zazwyczaj wsi zjeżdżają tłumy reporterów.

Poszukiwania zaginionej trwają, a życie toczy się dalej; ludzie się rodzą, umierają, wracają, wyjeżdżają, zdradzają, bogacą i ubożeją., bo taka jest kolej rzeczy, bo tak musi być. Wobec tragedii niezmienna jest też przyroda - pod krokwiami stropu kościoła wiszą nietoperze, czaple pełnią straż w nurcie rzeki, kwiczoły gnieżdżą się stadami w koronach głogów, a w głębokich lasach buszują borsuki i lisy - parzą się i walczą, polują i umierają.

Napisana oszczędną prozą o wielkiej sile rażenia i dyskretnym wdzięku, powieść Mc Gregora jest portretem zapracowanej wspólnoty, na której życie pada cień straty obcych ludzi. Stanowi ona zarazem studium rytmów świata natury i stale odnawialnej ludzkiej skłonności do agresji, która ujawnia się stopniowo przez trzynaście lat trwania skutków szoku po dramacie jednej rodziny.

Książka „Zbiornik 13” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czytelnik.

Książka posiada 296 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zbiornik 13"
Produkty podobne:
Przyducha - okładka książki
Przyducha Maciej P. Prus
Projekt Cypr - okładka książki
Projekt Cypr Wiesław Rybski
Światła wojny - okładka książki
Światła wojny Michael Ondaatje
Wspomnienie - okładka książki
Wspomnienie John McGahern