pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Zasoby psychospołeczne osób w podeszłym wieku z poczuciem samotności
książka:

Zasoby psychospołeczne osób w podeszłym wieku z poczuciem samotności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 266 s.
Wymiar: 170x239 mm
EAN: 9788377847619
ISBN: 978-83-7784-761-9
Data: 2015-12-23
28.31  33.60  5.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Zasoby psychospołeczne osób w podeszłym wieku z poczuciem samotności - Joanna Wrótniak - opis książki:

Ukazanie w pracy zagadnienia dotyczące egzystencji człowieka, trudne pod względem wymogu interdyscyplinarnych analiz naukowych, prowokują czytelnika do współodczuwania losu osoby osamotnionej, osoby cierpiącej w obecnej dobie trudnych przemian, przekształceń społecznych i ekonomicznych włącznie. Samotność jest bolesna i potencjalnie wyniszczająca, zawiera ładunek negatywnych emocji oraz poczucie samonegacji. To istotny i trudny problem egzystencji człowieka szczególnie osoby w podeszłym wieku. Praca przyczyni się do dalszej pomyślnej współpracy naukowej wszystkich reprezentantów nauk społecznych teoretyków i praktyków nad systemem zorganizowanych działań ochrony człowieka starego, stanowiących istotną część tzw. Sektora społecznego (otoczonego opieką zarówno ze strony instytucji rządowych i pozarządowych) czyli systemu świadczeń, wielu propozycji przedkładanych ofert ku jednostkom i grupom społecznym, potrzebującym wsparcia, opieki, rady i pomocy. Dzięki prezentowanej w monografii wiedzy Czytelnicy otrzymają informację o istnieniu różnorodnych barier ograniczających szansę wielu osób starszych na ich pomyślną egzystencję w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Marzec-Holki

Książka „Zasoby psychospołeczne osób w podeszłym wieku z poczuciem samotności” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej.

Książka posiada 266 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zasoby psychospołeczne osób w podeszłym wieku z poczuciem samotności"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wiara i siła. Religijność w procesach - okładka książki
Wiara i siła. Religijność w procesach koherencji Beata Zarzycka, Anna Tychmanowicz
Produkty podobne: