pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zarządzanie przestrzenią w gospodarowaniu nieruchomościami. Seria: Nieruchomości

Autor książki:

Iwona Foryś, Maciej Nowak

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375614893
ISBN: 978-83-7561-489-3
Data: 2014-11-04
47.36 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka ukazuje się w popularnej i cenionej serii Nieruchomości wydawnictwa Poltext. Autorzy omawiają praktyczne aspekty polityki przestrzennej na rynku nieruchomości, w tym konsekwencje decyzji dotyczących planów zagospodarowania terenów oraz wyznaczania obszarów pod nowe inwestycje budowlane. Rozpatrują też prawne i systemowe, ale także społeczne i ekonomiczne perspektywy zarządzania przestrzenią decydujące o jej przeznaczeniu.

Kolejnym wątkiem są skutki gospodarowania przestrzenią dla uczestników rynku nieruchomości. Dla deweloperów i inwestorów istotne są przede wszystkim ekonomiczne efekty zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz bariery planistyczne i środowiskowe, które muszą uwzględniać w swoich projektach. Dla właścicieli dużych obiektów największe znaczenie ma wpływ planowania przestrzennego na zmianę wartości nieruchomości i opłaty planistyczne. Właścicieli i użytkowników mieszkań i lokali zainteresuje omówiony szeroko problem kształtowania stawek podatku od nieruchomości, w tym zasady tzw. podatku katastralnego i przewidywane konsekwencje jego wprowadzenia. W tym kontekście ogromnej wagi nabiera proces szacowania wartości nieruchomości oraz oczekiwane zwiększenie obrotu nieruchomościami.

Książka zawiera przykłady problemów związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym występujące w praktyce rzeczoznawców majątkowych, deweloperów, pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości, organów gmin, a także właścicieli nieruchomości oraz sposoby ich rozwiązywania. Z tego powodu może być bardzo pomocna w bieżącej działalności wszystkich uczestników rynku nieruchomości.

Książka "Zarządzanie przestrzenią w gospodarowaniu nieruchomościami. Seria: Nieruchomości" - Iwona Foryś, Maciej Nowak - oprawa miękka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2014 r. Cena 47.36 zł. Zapraszamy na zakupy!