pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zanieczyszczenia pyłowe i gazowe. Podstawy obliczania i sterowania poziomem emisji. Seria: Środowisko

Autor książki:

Ryszard Marian Janka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301174552
ISBN: 978-83-0117-455-2
Data: 2013-11-20
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Najistotniejszymi zagadnieniami w ochronie środowiska są eliminowanie lub ograniczanie ilości zanieczyszczeń gazowych i stałych wprowadzanych do powietrza atmosferycznego, m.in. dzięki stosowaniu w zakładach odpowiednich instalacji oczyszczających gazy odlotowe, oraz kontrolowanie i sterowanie poziomem ich emisji.

W książce przedstawiono: budowę urządzeń stosowanych do usuwania pyłów z gazów; dobór i tworzenie konfiguracji systemów odpylających; wymagania stawiane instalacjom eksploatowanym w strefach zagrożonych wybuchem; zależności potrzebne do obliczania poziomów emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych powstających zarówno przy standardowych, jak i wybranych procesach technologicznych; metody stosowane do obliczania emisji zanieczyszczeń; zależności potrzebne do określania wielkości emitowanych cząstek, doboru parametrów pracy i wymaganej skuteczności działania urządzeń oczyszczających gazy odlotowe, a także przeliczania jednostek stężeń; problematykę obliczania emisji ditlenku węgla zgodnie z wymogami unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji zanieczyszczeń.

Analizowane zagadnienia przedstawiono w świetle obowiązujących wymogów norm i ustaw.

Istotną część pracy stanowi zbiór przykładów obliczeniowych oraz materiałów pomocniczych w postaci tabel umożliwiających obliczanie emisji i stężenia zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery, a także sterowanie eksploatacją odpylaczy.

Książka jest przeznaczona dla wykładowców i studentów kierunków inżynieria i ochrona środowiska, inżynieria sanitarna i procesowa, gospodarka przestrzenna, a także dla specjalistów zajmujących się ochroną powietrza w zakładach przemysłowych oraz osób odpowiedzialnych za monitorowanie emisji zanieczyszczeń.

Książka "Zanieczyszczenia pyłowe i gazowe. Podstawy obliczania i sterowania poziomem emisji. Seria: Środowisko" - Ryszard Marian Janka - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2013 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!