pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Poradnik Rachunkowości Budżetowej 1/2021. Zamknięcie ksiąg rachunkowych...
Tytuł książki:

Poradnik Rachunkowości Budżetowej 1/2021. Zamknięcie ksiąg rachunkowych za 2020 r. cz. 1

Autor książki:

Izabela Motowilczuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381379083
ISBN: 978-83-8137-908-3
Data: 2021-01-22
72.52  79.00  6.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W czasie COVID-19 kierownicy jednostek nie mają prawa w drodze wewnętrznych zarządzeń zmieniać ustawowych terminów przeprowadzania inwentaryzacji oraz sporządzania i zatwierdzania sprawozdania finansowego za 2020 r. Wszystkie prace związane z przygotowaniem ksiąg do zamknięcia roku wykonywane przez pracowników księgowości powinien nadzorować główny księgowy.

Szczególnie w tym roku prawidłowa organizacja prac w tym zakresie jest ważna - ze względu na komplikacje związane ze stanem epidemii COVID-19, takie jak np. absencja pracowników, praca zdalna czy zamknięcie jednostek z powodu kwarantanny lub lockdownu.

Poradnik ma służyć pomocą głównemu księgowemu i podległym mu pracownikom księgowości w prawidłowym przeprowadzeniu prac związanych z zamknięciem roku. W Poradniku dla każdego konta syntetycznego ewidencji bilansowej wskazano:
znaczenie sald tego konta,
rozliczenia, jakie trzeba wykonać na koniec 2020 r. i na początku 2021 r.,
zasady inwentaryzacji aktywów i pasywów,
zasady kontroli zapisów,
zasady wyceny dla celów bilansowych aktywów lub pasywów.

W części I Poradnika omówiono kwestie związane z zamykaniem ksiąg rachunkowych w zakresie kont syntetycznych zespołów: 0, 1 i 2. Pozostałe zespoły kont będą omówione w części II.

Dla poszczególnych kont wskazano czynności, jakie muszą być wykonane, kto powinien je wykonać, a kto nadzorować. Podano także przykłady nieprawidłowości, jakie można wykryć przy przeprowadzaniu rocznej weryfikacji dokumentów księgowych i ksiąg rachunkowych.

Z Poradnika można dowiedzieć się m.in.:
jakie zmiany w procedurach i terminach zamykania ksiąg jednostki mogą same wprowadzać w razie problemów z ich dotrzymaniem z powodu COVID-19, a jakie są niedopuszczalne,
jakimi metodami inwentaryzuje się aktywa i pasywa ujmowane na kontach zespołów 0, 1 i 2,
kiedy i pod jakimi warunkami można zmienić metodę inwentaryzacji aktywów ze spisu z natury i uzgodnienia sald na weryfikację sald,
w jakich terminach przeprowadzać inwentaryzację poszczególnymi metodami i wykonywać poszczególne procedury przygotowawcze do zamknięcia ksiąg rachunkowych,
jak wyceniać aktywa i pasywa na potrzeby ich ujęcia w bilansie i na jakich kontach są ujmowane potrzebne do tego dane liczbowe,
jak szybko sprawdzać prawidłowość zapisów na różnych kontach, porównując wyłącznie ich salda,
jakie czynności w procesie przygotowania do zamknięcia ksiąg rachunkowych powinny być wykonywane przez pracowników komórki księgowości, a jakie przez pracowników komórek merytorycznych.

Książka "Poradnik Rachunkowości Budżetowej 1/2021. Zamknięcie ksiąg rachunkowych za 2020 r. cz. 1" - Izabela Motowilczuk - oprawa miękka - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2021 r. Cena 72.52 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Izabela Motowilczuk - autor m.in.:
Produkty podobne: